Zamknij
REKLAMA

Miastecka Biblioteka promuje czytelnictwo. To były interesujące spotkania! [FOTORELACJA]

13:57, 06.10.2021 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Biblioteka Publiczna w Miastku od lat stara krzewić wśród lokalnej społeczności miłość do czytania - zwłaszcza wśród najmłodszych. Z tej okazji w ostatnich tygodniach realizowany był cykl spotkań z ciekawymi osobistościami. Czego dotyczyły wykłady?

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania odbyły się spotkania z dziećmi w Przedszkolu nr 3. W czasie zajęć zaprezentowano różne książki dla najmłodszych m.in. z różnymi elementami dodatkowymi, grające, rozkładane czy wykonane z innych materiałów niż papier (foliowe). Dzieci z zainteresowaniem przeglądały książki oraz wysłuchały przeczytane bajki. Na zakończenie wszystkich zachęcono do korzystania ze zbiorów biblioteki.

- Miastecką Bibliotekę odwiedził także Daniel Odija – prozaik dziennikarz i publicysta. W czasie tej wizyty on warsztaty literackie dla dzieci i dorosłych. Nawiązując do twórczości Stanisława Lema uczestnicy tworzyli opowiadania fantastyczno-naukowe przy wsparciu pisarza. W warsztatach brały udział m.in. dzieci ze Szkól Podstawowych z Dretynia i Słosinka - informują przedstawiciele biblioteki.

Oprócz tego w filiach bibliotecznych odbyło się spotkanie autorskie z Pauliną Hendel, pochodzącą z Miastka, autorką książek o charakterze postapo. Od najwcześniejszych lat interesowała się literaturą fantastyczną, wierzeniami ludowymi oraz słowiańską demonologią, co znajduje odzwierciedlenie w jej twórczości.

Wszyscy z zaciekawieniem słuchali wykładu o literaturze postapo. Następnie uczniowie mogli zadawać pytania oraz otrzymali autografy. Spotkanie z pisarką odbyło się w Szkole Podstawowej w Świerznie i Dretyniu. Uczestnikami spotkania byli uczniowie klas VII- VIII.

- Oprócz tematów literackich, staramy poruszać się także tematy edukacyjne z zakresu ekologii. To właśnie dlatego Oddział dla Dzieci w Bibliotece gościł P. Dagmarę Czapiewską - Żółtowłos z Nadleśnictwa Miastko, która przeprowadziła dwa spotkania n.t. Dbamy o nasze lasy - mówią przedstawiciele biblioteki.

W przyszły wtorek o godzinie 10:00 zaplanowane jest kolejne literackie spotkanie. Tym razem gościem będzie Mateusz Szymański miastecki autor książeczki z wierszami zatytułowanej „Mikołaj i przyjaciele”. Wierszami jego autorstwa zachwycają się znajomi, przyjaciele i rodzina, a wszystkie one skupiają się wokół syna pisarza. Co ciekawe Pan Mateusz Szymański z wykształcenia jest spedytorem. 

[FOTORELACJA]179[/FOTORELACJA]

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%