Zamknij
REKLAMA

czwartek, 23.05

Ośrodek "Na plaży" w Białym Borze

Bilety: WSTĘP WOLNY

Niezwykle ciekawe wydarzenie w Białym Borze. Od 23 do 26 maja na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Na Plaży w Białym Borze stacjonować będzie Stowarzyszenie Terranova ze swoimi psami. Zaplanowano niezwykle ciekawe pokazy.

Stowarzyszenie Terranova działa od 2004 r. w celu integracji właścicieli nowofundlandów których nie tylko interesuje hodowla i wystawy, a przede wszystkim praca z tymi łagodnymi, niezwykłymi olbrzymami. Stowarzyszenie opracowało pierwsze w Polsce przepisy szkolenia i certyfikacji w kierunku pracy wodnej, do której Nowofundlandy są szczególnie predysponowane. W celu sprawdzenia psich umiejętności do sędziowania zapraszani są specjaliści z zagranicy, którzy do tej pory wystawili certyfikaty ponad 200 psom.

Obecnie Stowarzyszenie pracuje nie tylko z nowofundlandami, ale również Berneńskimi Psami Pasterskimi, Landseerami, Golden Retriverami, Hovowardami, Labradorami.

Co roku Stowarzyszenie organizuje m.in. warsztaty w różnorodnych, pięknych regionach Polski podczas których przewodnicy mają możliwość poznania i szlifowania umiejętności swoich psów jako pomocników ratowników.

- W tym roku mamy przyjemność gościć miłośników tych czworonogów wraz z ich „pociechami” również w Białym Borze - mówi burmistrz Paweł Mikołajewski.

TERRANOVA współpracuje ze Związkiem Kynologicznym w Polsce oraz ściśle z Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratowniczym, gdzie wielu  członków tworzy sekcje psów ratowniczych. Organizują pokazy umiejętności szkolonych u nich psów w ramach różnorakich imprez, m.in. Światowej Wystawy Psów Rasowych, która miała miejsce w Poznaniu.

© miastko24.pl | Prawa zastrzeżone