Zamknij
REKLAMA

Spore dofinansowanie dla OSP w Biesowicach

11:09, 08.07.2021 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Lokalne jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej ciągle starają się doposażać swoje zaplecze techniczne. Tym razem dzięki pozyskanym środkom zostanie doposażona jednostka OSP w Biesowicach. Strażacy z Biesowic otrzymali dotacje na zakup aparatów powietrznych nadciśnieniowych, służących do ochrony dróg oddechowych z rezerwą powietrza podczas akcji w zadymionych pomieszczeniach.

- Udało się pozyskać środki na zakup dwóch takich aparatów. To łącznie koszt ponad dwunastu tysięcy złotych. Każda złotówka na rozwój naszej straży jest nieoceniona - mówi Krzysztof Rosiak, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Biesowicach. 

Wspomniana dotacja pochodzi z programu "Florek" skupiającym się na dofinansowaniu służb ratowniczych. Jest on realizowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Florian jest patronem strażaków, „Florek – wsparcie dla OSP” - konkursem zorganizowanym przez Fundusz w Gdańsku, dzięki któremu ochotnicze straże pożarne na Pomorzu mogą otrzymać dofinansowanie na zakup niezbędnego sprzętu i wyposażenia. Na realizację zadań konkursowych WFOŚiGW w Gdańsku udzieli dotacji ze środków własnych oraz udostępnionych przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%