Zamknij
REKLAMA

Kępice modernizują budynki mieszkalne

08:32, 16.07.2021 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Przy ulicy Niepodległości w Kępicach trwa termomodernizacja dwóch budynków mieszkalnych. Inwestycja otrzymała finansowe wsparcie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. 

- W ramach tej inwestycji przewidziano między innymi termomodernizację ścian zewnętrznych w obu budynkach, rozbiórkę istniejących schodów i budowę nowych, remont dachu, wymianę kominów, zastąpieniu drewnianej stolarki okiennej na okna PCV, a także wykonaniu wewnętrznej instalacji centralnego ogrzewania oraz instalacji centralnej wody użytkowej - informują urzędnicy.

Termomodernizacja ma na celu zmniejszenie zapotrzebowania i zużycia energii cieplnej w danym obiekcie budowlanym. Jest to niezwykle ważna inwestycja nie tylko pod względem ekonomicznym, ale także ekologicznym. Dzięki odpowiedniej izolacji mieszkań nie trzeba ich aż tak dogrzewać w sezonie zimowym, dzięki czemu do utrzymania odpowiedniej temperatury w budynku potrzeba znacznie mniej paliwa.

Takie działania mają przyczynić się do osiągnięcia nowego celu klimatycznego, zakładającego redukcję emisji CO2 o 55 proc. do 2030 r.

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%