Zamknij
REKLAMA

Biesowice wybrały nowego sołtysa

15.57, 27.04.2022 P.K. Aktualizacja: 16.02, 27.04.2022
Skomentuj
REKLAMA

Wczoraj podczas zebrania sołeckiego w Biesowicach przeprowadzone zostały wybory na lokalnego sołtysa. W głosowaniu wzięło udział 106 mieszkańców. Ponadto wybrana została nowa rada sołecka. Wybory miały związek z upływem kadencji poprzednich władz sołectwa.

Spośród dwóch zgłoszonych kandydatów na funkcję Sołtysa, większość głosów uzyskał Norbert Becker. Do Rady Sołeckiej zostali wybrani Agnieszka Madejska, Krzysztof Rosiak, Joanna Wasilewska, Sylwia Szymczuk i Jan Garczyński. Kadencja potrwa 5 lat.

– Bardzo dziękuję za okazane zaufanie. Jestem przekonany, że z mieszkańcami i samorządowcami współpraca będzie się dobrze układać i wspólnie zrealizujemy wiele naszych zamierzeń – mówił nowo wybrany sołtys. 

Nowy sołtys od wielu lat jest aktywnym członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej. Już w wieku 10 lat rozpoczął swoją przygodę w młodzieżowej drużynie, zaś po osiągnięciu pełnoletności podjął aktywną działalność w jednostce. Od blisko pięciu lat pełni w niej funkcję skarbnika.

– Jego dotychczasowe zaangażowanie przyczyniło się do pozyskania środków zewnętrznych na doposażenie jednostki, a także na cele społeczne – mówi Krzysztof Rosiak, prezes OSP w Biesowicach. 

Nowy sołtys zapowiada działania mające na celu aktywizacje młodzieży. Ponadto chce dążyć do integracji lokalnej społeczności oraz organizować wspólne, międzypokoleniowe wydarzenia. Swoje doświadczenie na funkcji skarbnika zamierza wykorzystać w walce o dodatkowe środki dla sołectwa. Nowemu sołtysowi gratulujemy i życzymy sukcesów na nowym stanowisku.

KLIKNIJ przycisk SUBSKRYBUJ na stronie głównej FB i otrzymuj e-mailem Gazetę Miastecką w wersji PDF! Tylko dla subskrybentów premierowe reportaże wideo i pełne wersje tekstów, niedostępne na portalu www.miastko24.pl!

(P.K.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%