Zamknij
REKLAMA

W Barcinie powstanie nowy plac zabaw

12.12, 02.05.2022 P.K. Aktualizacja: 12.13, 02.05.2022
Skomentuj
REKLAMA

Barcino doczeka się nowego placu zabaw - wszystko za sprawą współpracy sołectwa, gminy Kępice i Urzędu Wojewódzkiego. Dofinansowanie w kwocie 10 tysięcy złotych pozyskane w ramach projektu Aktywne Sołectwo Pomorskie 2022 pomoże zrealizować m.in. zakup huśtawek, karuzeli i ławek. 

Głównym celem zadania jest aktywizacja mieszkańców oraz zwiększenie poziomu integracji społecznej. Podczas zebrania sołeckiego, mieszkańcy zdecydowali o potrzebie doinwestowania terenu wokół świetlicy wiejskiej. Podjęto wówczas stosowną uchwałę, aby uatrakcyjnić to miejsce i uczynić je przyjaznym zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Obecnie w tym miejscu zlokalizowana jest siłownia napowietrzna, teraz powstanie tu także plac zabaw dla dzieci. Oczywiście 10 tysięcy złotych pochodzące z dofinansowania nie wystarczy na realizację całego zadania. Wcześniej zadeklarowano, że Sołectwo Barcino przeznaczy ze swojego Funduszu Sołeckiego kolejne 10 tysięcy złotych na zagospodarowanie tego terenu. Reszta środków pochodzić będzie z budżetu gminy.

 – Dzięki decyzji mieszkańców o wykorzystaniu części Funduszu Sołeckiego na tę inwestycję, mogliśmy ubiegać się o dodatkowe środki. Dzięki wspólnemu finansowaniu, z pewnością powstanie tu miejsce sprzyjające integracji międzypokoleniowej i uatrakcyjni czas mieszkańcom – mówi Agnieszka Itrowska – Garus z z Urzędu Miejskiego w Kępicach.

 KLIKNIJ przycisk SUBSKRYBUJ na stronie głównej FB i otrzymuj e-mailem Gazetę Miastecką w wersji PDF! Tylko dla subskrybentów premierowe reportaże wideo i pełne wersje tekstów, niedostępne na portalu www.miastko24.pl!

(P.K.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%