Zamknij
REKLAMA

MILIONY ZŁOTYCH na budowę nowych mieszkań w Kępicach!

15.05, 05.07.2022 P.K. Aktualizacja: 15.06, 05.07.2022
Skomentuj
REKLAMA

W Kępicach powstaną lokale mieszkalne! Koncepcja zakłada wybudowanie 48 mieszkań w dwóch podpiwniczonych budynkach. Władze Kępic mają nadzieję, że realizacja projektu będzie przebiegała sprawnie. Środki na realizację inwestycji będą pochodzić z Funduszu Dopłat, z Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa oraz z preferencyjnego kredytu Społecznego Budownictwa Czynszowego z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Koncepcja budowy nowych mieszkań w Kępicach tli się już od dawna. W ubiegły roku Gmina otrzymała na ten cel 3 mln zł z Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii. Teraz samorząd pozyskał na ten cel kolejne dwa miliony. 

- Cieszę się, że Fundusz Rozwoju Mieszkalnictwa wesprze mieszkańców Kępic, zwłaszcza młode małżeństwa czy osoby chcące założyć rodzinę - mówi Piotr Müller, rzecznik prasowy rządu.

Nowe budynki mają powstać przy ul. Sikorskiego. Inwestycja realizowana jest w ramach utworzonej spółki Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej „KZN – Pomorze”. Spółka zleciła dotychczas opracowanie dokumentacji projektowej zaplanowanych inwestycji. Wszystko wskazuje na to, że wczesną jesienią projekty będą gotowe, co pozwoli ubiegać się o pozwolenie na budowę.

- Taki montaż finansowy przedsięwzięcia, pozwala na realizację inwestycji bez znacznego obciążania budżetu gminy. Co ważne, przyszli lokatorzy po uiszczeniu kosztów partycypacyjnych, zostaną właścicielami nowych mieszkań korzystając z bardzo preferencyjnych warunków finansowych - komentują samorządowcy z Kępic.

W nowych obiektach powstaną dwu i trzypokojowe mieszkania, do których będą przynależeć przestronne piwnice. Budynki będą wyposażone w windy, a infrastruktura dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Wokół nich zostanie zagospodarowany teren, powstanie plac zabaw i miejsca postojowe.

KLIKNIJ przycisk SUBSKRYBUJ na stronie głównej FB i otrzymuj e-mailem Gazetę Miastecką w wersji PDF! Tylko dla subskrybentów premierowe reportaże wideo i pełne wersje tekstów, niedostępne na portalu www.miastko24.pl!

(P.K.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

JolkaJolka

3 8

He a jaka będzie cena czynszu za takie mieszkanie? Plus ogrzewanie, woda,prąd i mamy blisko 2 tys. na miesiąc czynszu.
W Miastku był Prezes spółdzielni mieszkaniowej niejaki czomko i to on zaniechał budowy mieszkań w Miastku, Koczale i Kępicach.
Ludzie mieli pełne wkłady mieszkaniowe na książeczkach...
TERAZ JEGO SYNEK SŁAWKO CIOMKO WYMĄDRZA SIĘ BO MYŚLI ŻE ZJADŁ WSZYSTKIE ROZUMY.
Odniosę się do kiempy odnośnie współpracy z miastami partnerskimi.
Kiempa chwali się że przekazała 600 € dla ukraińców z zaprzyjaźnionego miasta partnerskiego hehe . Więcej to oni przebalowali na dniach Miastka.
Takie to właśnie mamy korzyści z takiej współpracy.
Czy ktoś nawiązał współpracę z przedsiębiorcami ? Czy ktoś tu zainwestował?
Fajnie balować i się gościć na nasze podatki?
09:21, 06.07.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

kolokolo

7 0

Tak,twój Wiciu nawiązał współpracę,będzie kolejna pizzeria w Miastku i park dla psów 😂😂😂 19:42, 06.07.2022


Krzychu K. Krzychu K.

4 0

Kępice mogą bo mają burmistrza i rade nastawioną na działanie. Wiedzą gdzie i wiedzą jak pozyskać pieniądze z zewnątrz. A przede wszystkim im się chce nie tylko przed wyborami. Kimś takim jest u nas Kiempa. Nasi starzy miasteccy wyjadacze mają jedynie wizję oszczędzania. Przez wiele lat swojego urzędowania to udowodnili. Wybierzcie se swojego, to nie będzie tu niczego. 21:11, 07.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%