Zamknij
REKLAMA

Szczeniaki PORZUCONE nad jednym z kępickich jezior. Sprawą zajęła się policja!

15:54, 26.07.2022 | P.K.
Skomentuj
REKLAMA

W ubiegły piątek mieszkańcy Koszalina podczas pobytu nad jednym z kępickich jezior zauważyli porzucone w lesie szczeniaki. W sprawę od razu zaangażowało się kępickie stowarzyszenie "BUBA Centum Pomocy Zwierzętom". Czy uda się znaleźć sprawców?

- Szczeniaki zostały porzucone w lesie. O sprawie poinformowaliśmy miejscową policję, a zabezpieczona czwórka maluszków trafiła pod naszą opiekę - komentują członkowie stowarzyszenia.

Sprawa jest w toku. Jak przypomina Pomorska Policja, za porzucenie zwierzęcia, a w szczególności psa lub kota - zgodnie z Ustawą o Ochronie Zwierząt - grozi kara pozbawienia wolności do lat trzech. Choć sprawa jest bulwersująca, część internatów zwraca uwagę, że ważna jest także rola samorządów - nie tylko w zakresie uświadamiania obywateli.

- Mogłoby być lepiej, gdyby wszystkie gminy pomagały np w kastracji zwierząt. Nie wszystkich stać wydać te 300 zł na sterylizację suczki - komentuje jedna z internautek.

Mimo licznych apeli - BUBA - Centum Pomocy Zwierzętom - niemal każdego tygodnia odnotowuje w naszym regionie przypadki porzuceń czworonogów. Sytuacja nasila się zwłaszcza latem, gdy wiele osób nie wiedząc, co zrobić ze zwierzaki podczas urlopu - po prostu je porzuca. Aktywiści przypominają, że zwierzę to nie zabawka. To żywa istota za którą ponosimy odpowiedzialność. 

KLIKNIJ przycisk SUBSKRYBUJ na stronie głównej FB i otrzymuj e-mailem Gazetę Miastecką w wersji PDF! Tylko dla subskrybentów premierowe reportaże wideo i pełne wersje tekstów, niedostępne na portalu www.miastko24.pl!

(P.K.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Taka moja Rola Taka moja Rola

2 0

Kłamczosław Fałszkiewicz kiedy oddasz pieniądze?
Fundacja Bubbel czytaj pralnia brudnych pieniędzy. 18:59, 26.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%