Zamknij
REKLAMA

Sanepid zamknął kąpielisko nad Jeziorem Obłęskim

14.29, 19.08.2022 P.K. Aktualizacja: 14.31, 19.08.2022
Skomentuj
REKLAMA

W ostatnich tygodniach pojawiła się coroczna zmora wczasowiczów znad Bałtyku, czyli zakwit sinic. Niestety plaga ta dotyka nie tylko samego morza, ale także lokalnych kąpielisk. Nie inaczej jest w przypadku kąpieliska nad jeziorem Obłęskim.  Po przebadaniu próbek przez pracowników Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej ze Słupska, wydano stosowną decyzję w tej sprawie.

Zakaz kąpieli przy zakwitach sinic nie jest ani przypadkowy, ani też związany z nadgorliwością. Sinice są po prostu trujące, a wydzielane przez nie toksyny, zależnie od gatunku, mogą m.in. powodować problemy skórne, wpływać na układ nerwowy, a niektóre nawet powodować nowotwory.

- Niestety, musieliśmy zamknąć nasze kąpielisko. Po informacji od ratowników WOPR o stanie wody, pobrano jej próbki, które potwierdziły występowanie sinic. Mamy nadzieję, że w najbliższych dniach spadnie temperatura powietrza i woda wróci do normy. Wtedy ponownie udostępnimy kąpielisko - mówi Małgorzata Laskowska, prezes Kępickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

W Polsce funkcjonuje 671 kąpielisk, które są pod kontrolą Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Listę czynnych kąpielisk w okolicy możemy znaleźć TUTAJ.

KLIKNIJ przycisk SUBSKRYBUJ na stronie głównej FB i otrzymuj e-mailem Gazetę Miastecką w wersji PDF! Tylko dla subskrybentów premierowe reportaże wideo i pełne wersje tekstów, niedostępne na portalu www.miastko24.pl!

(P.K.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

ZENON.ZENON.

0 0

TRZEBA SPRAWDZIĆ OKOLICZNE GOSPODARSTWA ROLNE CZY NIE ODPROWADZAJĄ SWOICH ŚCIEKÓW ALBO EFEKTÓW UBOCZNYCH PRODUKCJI ZWIERZĘCEJ ALBO ROŚLINNEJ.

22:42, 20.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%