Zamknij
REKLAMA

Powstała “AUTOSTRADA” do Osowa. Teraz KIERUNEK Dretyń

18.00, 02.09.2022 M.W. Aktualizacja: 18.02, 02.09.2022
Skomentuj Zaniedbana kiedyś droga z Osowa w kierunku Ciecholubia wygląda teraz jak… autostrada
REKLAMA

Przez lata jedna z najgorszych dróg w regionie teraz jest jedną z najlepszych. Powiat słupski zakończył modernizację 5 km odcinka drogi powiatowej z Osowa do Ciecholubia. Zamiast dziur i wybojów jest gładki asfalt.

- Zakres prac obejmował przebudowę jezdni z poszerzeniem do 6 m., budowę chodników i zjazdów. Ponadto przebudowano dwa skrzyżowania i wykonano pobocza - mówi Paweł Lisowski, starosta słupski.

Łączna wartość inwestycji to 8,5 mln zł, w tym pieniądze z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 3,55 mln zł. Powiat słupski wyłożył od siebie prawie 2,2 mln zł, drugie tyle gmina Kępice, a ponadto jeszcze Nadleśnictwo Warcino 584 000 zł. Roboty wykonała bytowska firma Romana Jereczka.

- Planujemy już przebudowę odcinka z Ciecholubia do Darnowa, na co pozyskaliśmy dofinansowanie z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych - dodaje starosta Lisowski.

Wykonanie tej inwestycji planowane jest w 2023 roku. Przetarg ogłoszony zostanie jeszcze w tym roku.

Dla porównania tak kiedyś prezentował się ten odcinek drogi powiatowej 

[DW]8234[/DW]

ARTYKUŁ ARCHIWALNY - AKTUALNE INFORMACJE w papierowej Gazecie Miasteckiej

Możesz też kupić e-wydanie. KLIKNIJ przycisk SUBSKRYBUJ na stronie głównej FB i otrzymuj e-mailem Gazetę Miastecką w wersji PDF! Tylko dla subskrybentów premierowe reportaże wideo i pełne wersje tekstów, niedostępne na portalu www.miastko24.pl!

(M.W.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

MirekMirek

0 0

SKoda że nie dbają później o nowo wybudowane odcinki.
Na odcinku od nowo wybudowanego skrzyżowania w stronę Osowa przydrożne krzaki już wchodzą w jezdnię, nie widać ludzi za zakrętem a przy ewentualnej ucieczce przed autem jadącym z naprzeciwka drapiemy prawy Bóg wystającymi gałęziami. Za podgórski nie lepiej, wymyte przez ulewy pobocza i coraz więcej wyrw w krawędzi jezdni bo nie ma komu naprawić paru metrów pobocza... 18:52, 02.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

arekarek

1 0

Bo nie chodzi o to żeby dbać i jak najdłużej służył ludziom,tylko żeby po to żeby zrobić od nowa i zarobić. 09:19, 03.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%