Zamknij
REKLAMA

Staniszewski idzie siedzieć za fakturę. 1 rok i 4 miesiące!

12:35, 19.11.2019 | M.W.
Skomentuj
REKLAMA

Głowa sześcioosobowej rodziny, który wychowuje 3-letniego syna i czworo dzieci z poprzedniego związku swojej partnerki, idzie siedzieć! Robert Staniszewski z Barcina (gm. Kępice) płacze po nocach, gdy pomyśli, że wkrótce będzie musiał opuścić rodzinny dom w popegeerowskim pałacu, aby udać się we wskazanym kierunku, do zakładu karnego. Musi odbyć wyrok jednego roku i 4 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności.

[ZT]4779[/ZT]

Robert Staniszewski nikogo nie zabił, nie pobił, nie odurzył narkotykami ani nie zgwałcił. Robert Staniszewski poprosił swojego niedoszłego zięcia, aby wystawił fakturę na nieco ponad 1000 zł, która była podkładką podczas starania się o stypendium dla dzieci. Faktura była wystawiona na jego partnerkę i to ona zaniosła ją do Urzędu Miejskiego w Kępicach, pobierając ponad 800 zł świadczenia. Staniszewski wówczas nie wiedział, że popełnia przestępstwo zagrożone tak wysoką karą.

Prokurator jest innego zdania, bo w czasie, gdy w całej Polsce mówi się o uszczelnianiu systemu podatkowego VAT w celu ściągania jak największych należności od obywateli, przykład Roberta Staniszewskiego i kara dla niego ma być przykładem dla innych obywateli, aby nawet nie próbowali generować tzw. lewych faktur. Wyrok jest prawomocny, więc pozostało mu niewielkie pole manewru. Ma nadzieję, że znajdzie się prawnik, który mu pomoże, doprowadzając do kasacji wyroku przed Sądem Najwyższym. Nagłaśnianie tej sprawy zaczyna od Gazety Miasteckiej.

Więcej w obszernym reportażu w Gazecie Miasteckiej z 19.11. a ponadto m.in.

- KRYMINALNA SOBOTA. Aresztowani - Łukasz Ś. za atak nożem, Filip G. za atak z siekierą

- TATA IDZIE SIEDZIEĆ, ZA FAKTURĘ! Robert Staniszewski z Barcina dostał 1 rok i 4 miesiące odsiadki za jedną “lewą” fakturę na 1000 zł. Podobno dla przykładu, bo trwa uszczelnianie systemu VAT! Smutna historia zrozpaczonego ojca i jego rodziny.

- SKANDALISTA JÓZEF KOBIEC. Nawet jego znajomi nie mogą uwierzyć w to co zrobił szef miasteckich emerytów i rady parafialnej!

- SKLEPOWEJ RAKOWI NIE ODDAMY! Najważniejszy bój Heleny Stenwald z Bielska. Pomożecie?

- OPIELA WRACA, KIEMPA - RADŹ SOBIE SAMA! Ciąg dalszy walki o położnictwo w Miastku. Są nowi lekarze! Będą pieniądze? Z ratusza raczej nie!

- CIEKAWOSTKA GABINETOWA. Burmistrz Karaśkiewicz ujawnia pewien szczegół z nowego wystroju gabinetu. Mało kto o tym wie, co ukrywa się na fototapecie!

- CO U ZŁOTOWICZÓW? Sprawdzamy!

- POGORZELEC. Klonowski oskarża burmistrz Karaśkiewicz.

- KASKADER W JAGUARZE. Mieszkaniec Miastka siał zniszczenie w gminie Grzmiąca.

- DOLNY BUDUJE. Na to cudo szef ZMK wydał ponad 100 tysięcy!

- NOWE SZEFOSTWO ZWiK. Wiemy kto zastąpi ś.p. Jerzego Godlewskiego.

- 9 NOWYCH MIESZKAŃ KOMUNALNYCH w Miastku. Kto dostanie własne cztery kąty?

- WYMARZONE IVECO. Tak Kamnica witała nowy wóz strażacki.

- MOSTEM ODDZIELENI. Mieszkańcy Kotłowa odcięci od świata! Czekają na tragedię.

- KIERUNEK NIEPODLEGŁOŚĆ. Sportowa rywalizacja, dobre jedzenie i… karabiny.

- ELA SZWEMIŃSKA - POSZKODOWANA CZY NACIĄGACZKA? Mieszkańcy podzieleni ws. zbiórki na rzecz schorowanej kobiety z Sępolna Wielkiego.

- PODRAŻA NAROZRABIAŁA. Dyrektor biblioteki w Trzebielinie wywołała niezły zamęt w całej gminie!

- TĘTNIAK ZABIŁ MOJEGO MĘŻA! Dramatyczne wspomnienie mieszkanki Miastka. Nie żyje lokalny przedsiębiorca!

- UKRAIŃSKA STRONA - historia i przepis na barszcz odeski i o Schodach Potiomkinowskich.

- HISTORIA - Radecki UJAWNIA: Historia tajnego agenta ps. Hubert ulokowanego w stacji paliw CPN w Miastku i o obronie kierownika Zubka przez pracowników przetwórni w Trzebielinie.

- LISTY DO ŚW. MIKOŁAJA. Nasza świąteczna zabawa z SP Przytocko.

- HARCERSKI START - zuchowa impreza w SP2.

- SIŁOWNIA TYLKO DLA KOBIET - nowe miejsce w Białym Borze. 

- NOWORODKI - dzieci urodzone w miasteckim szpitalu w obiektywie Marty Filipczak.

- Kazachstańska opowieść emerytki z Koczały.

- SPORT, m.in. o meczach Startu Miastko i pozostałych drużyn oraz sukcesy tenisistów i badmintonistów.

- Ponadto wiele innych wydarzeń, interwencji oraz spraw kulturalnych i sportowych z gmin Miastko, Kępice, Polanów, Koczała, Biały Bór i Trzebielino, ogłoszenia drobne i felietony.

Zapraszamy

[ALERT]1574120114957[/ALERT]

 

(M.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (8)

FranekFranek

7 0

Należało mu się. Nie znacie Go to Go nie brońcie. Ten człowiek jest nieobliczalny. Popytajcie sąsiadów! 12:51, 19.11.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MimiMimi

1 0

A to chyba nie pierwsza jego odsiadka...okropny facet..rozp.malżeństwo..wszystku mu sie należy..pasorzyt 17:10, 19.11.2019


JanekJanek

6 0

A to że jeździ pijany bez prawa jazdy się nie chwilił? Że wylądował w psychiatryku? Powinni się nim zająć już wcześniej 13:12, 19.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PiotrekPiotrek

6 0

I dobrze mu, a o jeździe bez prawa jazdy... No właśnie brak słów dlaczego nikt się jeszcze tym nie zajął?
Oczernia innych ciągle to teraz sam ma za swoje.
Naprawdę jest czym się chwalić, brawo :) 14:31, 19.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BarciniakBarciniak

6 0

Do roboty niech się weźmie A nie z 500+ żyje 15:52, 19.11.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

LolaLola

1 0

Tak jest. Żyje z 500+ a ona *%#)!& że takiego nieroba trzyma.. 19:49, 19.11.2019


Barciniak 3Barciniak 3

4 0

Ten człowiek jest psychicznie chory! Za robotę niech się weźmie, a nie wszystkim ludziom miesza się w życie, opowiada bzdury i wydzwania po opiekach, a sam chleje, jeździ bez prawka! Pani Ewelina raczej wie, że konkubent nie jest taki święty, bo sama ma nieprzyjemności z jego strony! A co do wyroku to bardzo dobrze! Niech nie siedzi na opiece tylko za robotę się weźmie porządną! 18:18, 19.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZosiaZosia

3 0

Karma wraca... do tego pana już wróciła. Dobrze mu tak wcale go nie żałuję. Zywiciel rodziny??? Dobre... on sie żadną pracą nie zchańbił zyje z pieniędzy na dzieci... ręka sprawiedliwości go tez dosięgła... 05:46, 24.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA