Zamknij
REKLAMA

Umowa na budowę Centrum Opiekuńczo - Mieszkalnego w Kępicy podpisana

13:23, 20.04.2021 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Kępiccy samorządowcy podpisali umowę na realizację ważnej inwestycji. To budowa Centrum Opiekuńczo – Mieszkalnego, które będzie zlokalizowane naprzeciwko Urzędu Miejskiego w Kępicach. Będzie to prawdziwy dom dla osób z niepełnosprawnościami.

– Realizacja tej inwestycji jest kolejnym ważnym krokiem w procesie polepszania warunków życia, a zarazem dostępności i otwartości na osoby z niepełnosprawnościami. Cieszymy się, że w ciągu najbliższych miesięcy zrealizujemy tak ważne przedsięwzięcie – mówi Magdalena Majewska, Burmistrz Kępic. 

Koszt budowy to 2 mln 979 tysięcy złotych. Środki w ramach ministerialnego programu „Centra Opiekuńczo – Mieszkalne” w połączeniu z Rządowym Funduszem Inwestycji Lokalnych pozwolą na pokrycie tej inwestycji w stu procentach. 

Dwukondygnacyjny budynek z windą, salami do rehabilitacji, spotkań, pokojami mieszkalnymi będzie przeznaczony na całodobowy pobyt dziesięciu osób i dzienny pobyt kolejnych piętnastu osób. Co ważne, będą oni mieli zapewnione oprócz koniecznych terapii także wsparcie psychologa, pielęgniarki oraz opiekunów przez całą dobę.

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

KaziuKaziu

0 0

W Kępicy? :D 13:47, 20.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kononowicz Kononowicz

0 0

W Kępicy można, w Bydgoszczu też a w Miastku nie potrafiom. Miało być Centrum Usług Społecznych przy ul. Stolarskiej. 5 lat temu powstał piękny projekt z wizualizacją jak marzenie i co? I nic. Nieruchomość jest wystawiona na sprzedaż. Nie będzie niczego. 23:31, 21.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%