Zamknij
REKLAMA

Gmina Kępice z dotacją na projekt "Spacer na sześciu łapach"

13:18, 27.04.2021 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Gmina Kępice od lat wspiera działania w zakresie ekologii i ochrony zwierząt, także przy pomocy środków zewnętrznych. Tym razem w ramach otwartego konkursu ogłoszonego przez Zarząd Powiatu Słupskiego, Kępice uzyskały środki na projekt "Spacer na sześciu łapach". Co to takiego?

–  Celem projektu jest zaangażowanie dzieci i młodzieży z powiatu słupskiego do aktywnej opieki nad zwierzętami znajdującymi się w przytulisku w Obłężu, w tymczasowym schronisku psów i kotów w PSZOK w Kępicach lub w innych  schroniskach – mówi Agnieszka Itrowska.

W ramach projektu zostaną zakupione m.in. smycze oraz szelki dla psów, smakołyki (tzw. treserki) oraz maseczki wielokrotnego użytku dla opiekunów. Autorom projektu zależy na szerzeniu empatii wśród młodych ludzi względem zwierząt, edukowaniu w zakresie potrzeb, właściwej opieki i odpowiedzialności.

Gmina ma nadzieję, że projekt oprócz poprawy życia zwierząt w schroniskach przyniesie także zachęcenie młodych ludzi do pracy wolontariackiej ze zwierzętami. Autorzy projektu liczą także na zwiększenie świadomości wśród lokalnej społeczności i zachęcenie ludzi do częstszych adopcji zwierząt. Zapisy na spacery ruszą niebawem.

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%