Zamknij
REKLAMA

Centrum Przesiadkowe w Kępicach coraz bliżej

10:27, 26.05.2021 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Trwają prace projektowe nad nowym Centrum Przesiadkowym w Kępicach. To efekt zagwarantowanych środków w ramach rekompensaty za budowę tarczy antyrakietowej w Redzikowie. Obecnie budynek po dworcu PKP jest dzierżawiony przez gminę, jednak samorządowcy są w trakcie przejęcia od spółki PKP tego obiektu. Plany przebudowy budynku są bardzo ambitne.

Na parterze od strony peronów będzie zlokalizowana poczekalnia, a tuż obok zaplanowano powstanie nowych zatok autobusowych. Przy poczekalni powstanie sklep spożywczy, toalety, a dostęp do budynku będzie także komfortowy dla osób z niepełnosprawnościami. Centrum Przesiadkowe w Kępicach będzie spełniało jednak znacznie więcej funkcji.

- Pracując z architektami i projektantami chcemy uwzględnić w budynku jak najwięcej funkcji, aby centrum naszej miejscowości ożyło, a jednocześnie oferta dla mieszkańców była atrakcyjna – przyznaje Magdalena Majewska, Burmistrz Kępic.

W budynku zaaranżowanie zostanie także niewielkiego kino, którego sala pomieści około 25 osób. To ciekawa alternatywa nie tylko dla mieszkańców, ale także dla podróżujących, którzy oczekują na przesiadkę. Jak informują samorządowcy, nie zabraknie także kawiarni oraz pomieszczeń usługowych do wynajęcia. Zaprojektowano także ogólnodostępną dla mieszkańców toaletę. Na piętrze obiektu powstanie świetnie wyposażona sala zabaw dla dzieci, a obok siłownia. 

- Choć w budynku powstanie wiele nowości i nieszablonowych rozwiązań, jego zabytkowa architektura nie zostanie naruszona, a zewnętrzny wygląd odzyska blask z lat jego świetności. Wszystkie osoby zamieszkujące w obiekcie będą miały zapewnione inne mieszkania - informuje burmistrz Majewska.

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Super Super

2 0

Kolejne pieniądze w błoto... ludzie przecież tyle jeżdżą pociągami ze szok :D ale wiadomo ktos coś przytuli 12:36, 26.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%