Zamknij
REKLAMA

Kępicki cmentarz z nową kaplicą

11:37, 07.09.2021 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Dziś rano odbyła się uroczystość poświęcenia nowej kaplicy na kępickim cmentarzu. Umowa na wykonanie inwestycji została podpisana trzy lata temu. Wykonawcą prac była firma Solver z Głobina. Zadanie polegało na budowie jednokondygnacyjnego budynku z utwardzonym dojazdem oraz ciągami pieszymi wykonanymi z kostki brukowej.

 - Kępicki samorząd od lat starał się zrealizować tę inwestycję. To ważne, że właśnie to się udało - mówi Paweł Lisowski, Starosta Słupski.

Koszt inwestycji wraz z wyposażeniem kaplicy wyniósł ponad 820 tysiące złotych. Sama budowa obiektu pochłonęła 680 tysięcy złotych. Kaplica została dostosowany do wszelkich współczesnych wymogów. W ramach prac powstały m.in. pomieszczenia socjalne, kostnica, kaplica oraz pomieszczenia do przygotowania zwłok.

Po wybudowaniu kaplicy, samorząd Kępic zlecił jej wyposażenie. Za kwotę 140 tysięcy złotych zakupione zostały m.in. komora chłodnicza, specjalistyczne stoły, katafalki i meble.

- Ten Dom Pogrzebowy był bardzo potrzebny naszej społeczności. Odtąd rodzinom zmarłych z pewnością będzie łatwiej zorganizować pochówek - mówi ks. Józef Bagniewski.

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%