Zamknij

Różne rodzaje kołder antyalergicznych

14:18, 01.04.2020 Aktualizacja: 09:15, 28.08.2023

Higiena snu jest niezwykle ważna dla organizmu człowieka. Nie tylko nasze nawyki mają wpływ na jakość naszego snu. Ważna jest także nasza pościel. Jednak wybór odpowiedniej kołdry może stanowić nie lada wyzwanie. Na rynku istnieją bowiem kołdry o różnej grubości, wielkości, ale przede wszystkim różnią się wypełnieniem.

Należy pamiętać, żę niektóre wsady mogą uczulać. Z tego względu najbezpieczniejszym rozwiązaniem dla naszego zdrowia są poduszki i kołdry antyalergiczne. Wsad z materiałów antyalergicznych nie powoduje reakcji uczuleniowej, jak ma to miejsce wówczas, gdy kołdra wypełniona jest puchem gęsim. W dodatku pościel antyalergiczna zapobiega przyciąganiu kurzu domowego oraz rozwojowi roztoczy kurzu domowego. Tym samym korzystnie wpływa na zdrowy i spokojny sen. Warto także podkreślić że zakup kołder z takim wypełnieniem jest obecnie bardzo modne, ponieważ są to materiały w 100% ekologiczne. 

Rodzaje kołder antyalergicznych

Kołdra antyalergiczna z oferty https://posciel.to/koldry-antyalergiczne może mieć wsad kukurydziany, bambusowy, jedwabny albo syntetyczny. Biodegradowalna kołdra z włókien kukurydzianych to idealne rozwiązanie dla osób z chorobami skóry. Wspomniane włókna nadają pościeli sprężystości i spoistości. Dzięki czemu zatrzymuje pościel wilgoć, a jednocześnie pozwala skórze oddychać. Kołdra bambusowa oprócz tego, że jest antyalergiczna, to wykazuje również działanie antybakteryjne. Jest znakomita jako kołdra całoroczna, ponieważ zimą trzyma ciepło, a dzięki temu, że jest również bardzo przewiewna idealnie sprawdza się latem. Nowością na rynku są kołdry antyalergiczne z jedwabiu. Są niezwykle miękkie i delikatne dla skóry. Znakomite dla tych, którzy lubią okrywać się lekkimi tkaninami w czasie snu. Nie izoluje od chłodu, dlatego może stanowić wariant kołdry letniej. Najpopularniejsze kołdry antyalergiczne to te, wypełnione polimerowym albo silikonowym granulatem. Takie kołdry syntetyczne nie zbijają się. Są również lekkie i antystatyczne. Niewątpliwie ich największym atutem jest niska cena. Jakością natomiast nie odbiegają od kołder puchowych. Wielkim atutem kołder antyalergicznych - syntetycznych jest także to, że można je prać w wysokich temperaturach bez obaw, że stracą swoje właściwości.

Antyalergiczne kołdry puchowe, zimowe letnie i całoroczne

Kołdry są antyalergiczne za sprawą odpowiedniego, nie uczulającego wsadu. Takie wypełnienie poddano obróbce antybakteryjnej, które hamuje rozmnażanie roztoczy oraz bakterii. Jednak kołdry, które mają wsad puchowy mogą być używane przez alergików, jeśli mają specjalne poszycie, które jest bardzo szczelne i antyroztoczowe. Takie poszycie  przepuszcza powietrze oraz pot, natomiast zatrzymuje roztocza i ich odchody. Kołdry dla alergików mogą być również dedykowane konkretnej porze roku. Te letnie są bardzo lekkie, przewiewne i cienkie. Ich zimowe odpowiedniki są natomiast grubsze, cięższe, ale ich najważniejszą cechą jest to, że zapewniają komfort cieplny. Zwolennicy bardziej uniwersalnych rozwiązań wybiorą jednak kołdry antyalergiczne całoroczne, które wykazują cechy zarówno kołder letnich jak i zimowych

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%