Zamknij
REKLAMA

SKANDAL! 5 chorych kotów ktoś wyrzucił pod mostem!

21:48, 15.05.2019 | M.W.
Skomentuj
FOT. CPZ BUBA
REKLAMA

Skandaliczne odkrycie pod mostem drogowym w Miastku. Nieznany na razie sprawca wyrzucił pod mostem 5 chorych kotów. Znajdowały się w starej wojskowej torbie!

- Torba z maluchami była usytuowana w miejscu gdzie praktycznie nikt nie przechodzi. Przypadek sprawił, że młody mieszkaniec Miastka postanowił skrócić sobie drogę i natknął się na szczelnie zamkniętą torbę z maluchami. Dominik natychmiast powiadomił policję - mówi Radosław Waszkiewicz z Centrum Pomocy Zwierzętom “Buba”. - Gdy dotarliśmy na miejsce okazało się, że w torbie jest 5 młodych kociaków. Natychmiast zabezpieczyliśmy maluchy i udaliśmy się do gabinetu weterynaryjnego. Badanie kliniczne wykazało, że są to około dwutygodniowe maluszki, a ich stan jest krytyczny. Były wyziębione oraz przechodzą chorobę wirusową (koci katar).

Maluchy zostały starannie opatrzone. Podano im niezbędne leki. Następnie czasowo trafiły pod bezpośrednią opiekę CPZ Buba.

- Dziękujemy Dominikowi za dobrą, wrażliwą postawę, która z pewnością uratowała życie tym małym bezbronny istotom. Policji i Straży Miejskiej za to, że nie zbagatelizowała zgłoszenia od tak młodego człowieka - podkreśla Waszkiewicz.

Dla kotów potrzebne są domy tymczasowe. Kontakt z CPZ Buba - 794 477 417

FOTORELACJA w naszym dziale ZWIERZĘTA - KLIKNIJ!

Ciąg dalszy tej sprawy we wtorek 21.05. w Gazecie Miasteckiej.

 

(M.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz