Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
14:29, 19.08.2022
W ostatnich tygodniach pojawiła się coroczna zmora wczasowiczów znad Bałtyku, czyli zakwit sinic. Niestety plaga ta dotyka nie tylko samego morza, ale także lokalnych kąpielisk. Nie inaczej jest w przypadku kąpieliska nad jeziorem Obłęskim. Po przebadaniu próbek przez pracowników Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej ze Słupska, wydano stosowną decyzję w tej sprawie.
1
12:41, 16.08.2022
Mandat 2000 zł i 10 punktów karnych - to na początek. 31-letni kierowca został ukarany za szybką jazdę przez teren gminy Kołczygłowy. Nie było to jego jedyne przewinienie. 
10:02, 12.08.2022
Gmina Polanów otrzymała dotację na zakup zestawu agregatów prądotwórczych wraz z przyczepami transportowymi. Projekt ma na celu zapewnienie ciągłości pracy przepompowni ścieków zlokalizowanych na terenie gminy Polanów w warunkach braku energii elektrycznej, tym samym zapobieganie przedostawaniu się nieczystości do gruntów i wód.
12
14:00, 11.08.2022
Centrum Pomocy Zwierzętom Buba prowadzi w Kępicach schronisko dla zwierząt. Organizacja od dawna zajmuje się pomaganiem czworonogom w potrzebie, jednak problemy piętrzą się na każdym kroku. W minioną sobotę spaleniu uległa pompa głębinowa studni oraz cała instalacja elektryczna schroniska. Problem został na szczęście szybko zażegnany. Wszystko dzięki interwencji radnego z Sosnowca i jego grupie wsparcia.
1
22:35, 10.08.2022
Niesforny leśniczy zniszczył użytek ekologiczny o nazwie Zakole Bystrzenicy - Pole Pardusa, znajdujący się w pobliżu Barcina? Tak twierdzi jeden z leśników, który na początku czerwca zgłosił nam rzekome zniszczenie użytku ekologicznego. Na odpowiedź od Nadleśnictwa Warcino czekaliśmy łącznie ponad miesiąc. Na zadane e-mailem pytania najpierw odpowiedziano listownie. Inżynier nadzoru Grzegorz Nowicki pytał, które pytania dotyczą Nadleśnictwa Warcino i w jaki sposób ma odpowiedzieć, elektronicznie czy listownie? Wyglądało to jak celowe odwlekanie sprawy, ale w końcu nadeszła odpowiedź.
REKLAMA
16:46, 08.08.2022
Awaria sprzętu w lesie zakończyła się fatalnie. Potężny rębak stanął w ogniu. Płonąć zaczął też fragment lasu. 
2
13:22, 05.08.2022
Odsiedział wyrok w więzieniu za fałszywe faktury, którymi posłużył się w Ośrodku Pomocy Społecznej w Kępicach, a teraz powraca na łamy Gazety Miasteckiej. Mieszkający niegdyś w Barcinie Robert Staniszewski ma aktualnie zupełnie inne życie, z daleka od gminy Kępice. Jak opowiada, w czasie, gdy przebywał w więzieniu, jego partnerka z Barcina porzuciła go, a on po wyjściu z zakładu karnego wylądował aż na Mazurach. Zapewnia, że stara się teraz ustabilizować życie. Podjął pracę, ale obecnie ma poważny problem, ponieważ była partnerka nie chce umożliwić mu kontaktów z dzieckiem. 
12:40, 04.08.2022
Strażacy walczą z pożarem zboża na polu pod Starkowem (gm. Trzebielino). 
3
22:42, 02.08.2022
Takiej sławy nie oczekiwał. Dariusz Waszczur ze wsi Biała w gminie Biały Bór w internecie został okrzyknięty pedofilem. Dał się złapać w pułapkę, zastawioną przez tzw. łowców pedofili, którzy przyjechali pod jego dom i nagrali rozmowę w formie transmisji na żywo. Waszczur podobno chciał umówić się z nieletnią dziewczynką. Mieszkańcy Białej już zaczęli go piętnować, na czele z sołtys Apolonią Małgorzewicz, a tymczasem oskarżony szybko został wypuszczony na wolność i zapewnia teraz, że tzw. łowcy pedofilii przygotowali mocno naciąganą prowokację. Waszczur rzekomo korespondował z osobą, która na Facebooku miała profil osoby dorosłej. Z jego opowieści wynika, że dane zostały zmienione, czego miał nie zauważyć. Broni go również córka, której dzieci dziadek Waszczur bawił. Jej zdaniem oskarżanie ojca o pedofilię jest co najmniej niedorzeczne. 
17:19, 01.08.2022
Uderzenie pioruna było przyczyną pożaru w gospodarstwie rodziny Karniewicz ze wsi Biała. Teraz poszkodowani są w potrzebie. O pomoc prosi m.in. brat właściciela tej nieruchomości, radny gminy Biały Bór, Paweł Karniewicz. 
REKLAMA
1
15:54, 26.07.2022
W ubiegły piątek mieszkańcy Koszalina podczas pobytu nad jednym z kępickich jezior zauważyli porzucone w lesie szczeniaki. W sprawę od razu zaangażowało się kępickie stowarzyszenie "BUBA Centum Pomocy Zwierzętom".
15:28, 22.07.2022
Burmistrz Bobolic ogłosił nabór na dwa stanowiska urzędnicze - podinspektora ds. gospodarki przestrzennej i podinspektora ds. inwestycji drogowych. Podstawowe wymagania wobec kandydatów są takie same dla obu stanowisk. Osoby zainteresowane muszą legitymować się wyższym lub średnim wykształceniem, posiadać pełnie praw publicznych oraz mogą być niekarne. W przypadku osób ze średnim wykształceniem, wymagany jest dodatkowo 3-letni staż pracy. 
1
15:18, 19.07.2022
Samorządowcy z Trzebielina od dawna lobbowali w strukturach wojewódzkich w sprawie remontu drogi wojewódzkiej nr 209 w granicach gminy. Choć jakiś czas temu pojawiło się ku temu światełko w tunelu - na przeszkodzie stanęła pandemia, wojna na Ukrainie i szalejąca inflacja. Po ostatnim spotkaniu władz wiemy jednak, że w najbliższym czasie uda się zrealizować chociaż część inwestycji! Jakie środki trafią na remont drogi?
4
12:00, 12.07.2022
Głośna sprawa mobbingu w żłobku w Bobolicach ma jeszcze jeden bulwersujący wątek. Podczas posiedzenia komisji Rady Miejskiej w tej sprawie, dyrektor żłobka Estera Dadan powiedziała bez ogródek, że popełniła błąd… zatrudniając matki z dziećmi.
6
15:59, 06.07.2022
Po przerwie spowodowanej koronawirusem, do Polanowa wraca wielki, letni zlot motocykli. Przez 3 lata imprezy nie było. Teraz ma wrócić w bardzo atrakcyjnej formie. Impreza odbędzie się od 8 do 10 lipca, w sumie już po raz 32. Zagrają prawdziwe rockowe gwiazdy, czyli zespoły Farben Lehre i Lamia Reno w piątek, a w sobotę The Analogs i Luxtorpeda. Po raz pierwszy nad całością imprezy czuwać będzie nowy dyrektor Polanowskiego Ośrodka Kultury i Sportu, Wiesław Lebioda. 
REKLAMA
REKLAMA