Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
4
23:41, 15.06.2021
W samym centrum Miastka powstało składowisko starych okien, pochodzących najprawdopodobniej z demontażu na terenie Niemiec. Mieszkanka alarmuje, że to sprawka jednego z przedsiębiorców, który nowe okna sprzedaje u naszych zachodnich sąsiadów, a stare zwozi do Polski, aby prawdopodobnie nie płacić za ich utylizację. Sprawą zainteresował się Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. 
2
09:13, 11.06.2021
Przed nami kolejna imprez plenerowa w Miastku. Nadleśnictwa Miastko i Dretyń szykują wyjątkowe atrakcje i konkursy z nagrodami w ramach pikniku "Bezpieczne Wakacje - Rodzinny Piknik edukacyjny bez smartfona". Impreza rozpocznie się w najbliższą niedzielę o godzinie 12:00. Wówczas otwarty zostanie mobilny punkt szczepień przeciwko COVID-19 oraz zapoczątkowana zostanie loteria organizowana przez Urząd Gminy Miastko dla osób zaszczepionych w dniu imprezy.
3
23:30, 08.06.2021
Słowo stało się ciałem - Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad potwierdziła dziś swoje inwestycyjne plany w gminach Miastko i Trzebielino. Powstaną nowe chodniki, zatoczki autobusowe i oświetlenie. W tym roku najważniejsze inwestycje to ścieżki pieszo-rowerowe z Miastka do Przęsina i w Zielinie. W kolejnych latach m.in. połączenie Miastka z Wołczą Małą. 
14:49, 05.06.2021
Niedawno przyszła na świat, a już potrzebuje pilnej pomocy. Mała Marysia z Miastka musi przejść rehabilitację po udarze niedokrwiennym mózgu. Jej rodzice błagają o pomoc. Uruchomili internetowę zbiórkę, w której wyznaczono jako cel zgromadzenie 50 tys. zł. Dotychczas udało się uzbierać nieco ponad 45 tys. zł. Do celu brakuje niewiele.
5
15:07, 28.05.2021
Kampania szczepienna nabiera tempa. W najbliższą niedzielę podczas Moto Dnia Dziecka, który rozpocznie się godzinie 13:00 na Kaczym Dołku w Miastku wszyscy chętni powyżej 16 roku życia będą mogli zaszczepić się preparatem firmy Pfizer. To pierwsze takie działanie Szpitala Miejskiego w Miastku, ale bardzo możliwe, że nie ostatnie.
5
10:45, 27.05.2021
Złote Gody to niezwykłe wydarzenie w życiu każdego małżeństwa, które jest swoistym ukoronowaniem pięćdziesięciu lat wspólnego pożycia małżeńskiego. W tym roku uroczyste spotkanie par obchodzących Złoty Jubileusz odbyło się w Urzędzie Stanu Cywilnego w Miastku. Dekoracji w imieniu Prezydenta RP medalami za "Długoletnie pożycie małżeńskie" dokonała Burmistrz Miastka Danuta Karaśkiewicz.
14:11, 26.05.2021
Umowa najmu biura ? to zdecydowanie ważna kwestia. Dobrze jest więc porządnie się do niej przygotować. Dzięki temu zabezpieczymy się przed ukrytymi kosztami. W poniższym artykule zwrócimy więc uwagę na umieszczone w umowie kruczki ? z których obecności dobrze zdawać sobie sprawę?
12:05, 25.05.2021
W Miastku powstał punkt konsultacyjny programu ?Czyste Powietrze?. Program ten skierowany jest do właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą. Dotacje na wymianę źródeł ciepła i termomodernizację domu sięgają 30 tys. zł w podstawowym poziomie dofinansowania i do 37 tys. zł w podwyższonym.
5
10:10, 25.05.2021
Gmina Miastko chce skorzystać z rządowego programu, w którym można uzyskać dofinansowanie na przejścia dla pieszych. Samorządowcy myślą o tworzeniu najbezpieczniejszego typu przejść, najlepiej z oświetleniem w technologii LED. Lista miasteckich inwestycji jest już gotowa, ale jedna przykuwa uwagę szczególnie. W projekcie napisano, że bezpieczne przejście dla pieszych przy Szkole Podstawowej nr 2 ma kosztować prawie pół miliona złotych!
5
15:54, 24.05.2021
Dzieci wkrótce mogą stracić dojście na skróty do Szkoły Podstawowej nr 3. Chodzi o ścieżkę wydeptaną przez pole, którą to młodzież podąża często od strony ulicy Fabrycznej. Właściciel pola występuje aktualnie o warunki zabudowy. Ma tam rozwijać się budownictwo. 
17:56, 18.05.2021
Szpital Miejski w Miastku poinformował, że od dzisiaj przywrócone zostają porody rodzinne. Dyrekcja zapowiada jednak, że będą one obwarowane pewnymi warunkami. Przede wszystkim porody rodzinne będą dostępne wyłącznie dla osób zaszczepionych. Dotyczy to osób towarzyszących. Trzeba się też liczyć z ograniczoną możliwością przemieszczania się po terenie szpitala.
5
11:30, 14.05.2021
Miasteccy policjanci w trakcie patrolu zauważyli, jak na chodniku 61-letnia kobieta nagle upadła. Natychmiast udzielili jej kwalifikowanej pierwszej pomocy i na miejsce wezwali karetkę pogotowia. Mieszkanka gminy Miastko z uwagi na złamanie otwarte ręki została przetransportowana do szpitala.
1
22:22, 09.05.2021
Współcześni bohaterowie najczęściej nie noszą peleryny, a w tym przypadku jest to... pielęgniarski czepek. Po kilku miesiącach okazało się, że jedna z miasteckich pielęgniarek, pracujących w Szpitalu Miejskim, Dorota Orlińska, dokonała heroicznego czynu na terenie Trójmiasta. Sprawa wyszła na jaw, gdy tamtejsza policja wysłała do prezes miasteckiego szpitala specjalne podziękowania.
2
11:17, 08.05.2021
W Miastku nie ma huty czy też ogromnej elektrociepłowni, ale w rejonie ulicy Kujawskiej i Kazimierza Wielkiego czasami unoszą się ogromne kłęby dymu. Nasz Czytelnik zrobił 22 kwietnia zdjęcia, przedstawiające winowajcę. To ze Szkoły Podstawowej nr 2 wydobywał się po raz kolejny gęsty dym. Sytuacja jest o tyle ciekawa, że kilka tygodni temu Urząd Miejski poinformował, iż będzie korzystał z usług firmy, która z pomocą drona będzie badać jakość powietrza i zawartość dymu z kominów. Skupiono się na prywatnych posesjach. 
15:36, 07.05.2021
W przyszłą niedzielę (16 maja) w Kościerzynie odbędzie się pierwszy w tym roku Wrak Race "Ostatni Dech",  jeden z trzech zaplanowanych na ten rok wyścigów złomów. Podobnie, jak w przypadku poprzednich edycji, także teraz organizatorzy zadbali, aby oprócz fantastycznej zabawy, widowisko miało charytatywny charakter. 
REKLAMA