Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
1
21:02, 16.09.2021
Barbara Ługowska dopięła swego. Zgodnie z zapowiedzią, mieszkana Wałdowa doprowadziła do ukarania miasteckiej weterynarz, Pauliny Kańczugowskiej. Kaszubsko-Pomorska Izba Lekarsko-Weterynaryjna w Gdańsku zastosowała wobec niej karę nagany za niewłaściwe potraktowanie psa Ługowskich. Po podaniu narkozy, czworonóg zdechł. Chociaż weterynarz stwierdziła inaczej, Barbara Ługowska od początku, jeszcze na łamach Gazety Miasteckiej stwierdziła, że miastecka weterynarz w niewłaściwy sposób podeszła do sprawy leczenia jej zwierzaka. 
21:12, 09.09.2021
Władze Miastka zapraszają na spotkanie z przedsiębiorcami z terenu Gminy Miastko. Spotkanie zaplanowane jest na najbliższą środę 15 września w Centrum Informacji Turystycznej w Miastku. Jakie tematy zostaną poruszone w trakcie paneli dyskusyjnych?
3
14:11, 28.08.2021
Tego nikt się nie spodziewał! Odrestaurowana sikawka konna była największą niespodzianką dla byłego już prezesa OSP Dretyń Jana Apanowicza. Druhowie zaskoczyli go podczas zawodów miejsko-gminnych zorganizowanych przez OSP Żabno na boisku w Dretyniu. Nowym prezesem OSP Dretyń jest Jacek Freza.
00:00, 25.08.2021
Myślą przewodnią tegorocznego Earth Festival w Uniejowie było hasło #ZaczynamOdSiebie. Na zakończenie dwudniowego festiwalu ekologicznego odbył się wielki koncert "Earth Festival. Gwiazdy dla Czystej Polski". Wystąpili m.in. Michał Szpak, Beata Kozidrak i Bajm, Roksana Węgiel, Sylwia Grzeszczak, Dawid Kwiatkowski i Kwiat Jabłoni.
1
04:28, 23.08.2021
W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że Szpital Miejski w Miastku, Fundacja Zdrowe Miastko i MSM Gryf zapraszają 29 sierpnia na wyjątkową imprezę w "Kaczym Dołku". W programie imprezy zaplanowano m.in. możliwość skorzystania z szeregu bezpłatnych badań, występy artystyczne czy pokazy Strong Man. Najważniejszym punktem programu będzie jednak start pierwszego ?Prawie medycznego wieloboju rodzinnego?. Zapisy do wieloboju już ruszyły!
1
07:30, 20.08.2021
W ostatnim czasie burmistrz Miastka ogłosiła aż trzy nabory na wolne stanowiska urzędnicze. Poszukiwany jest podinspektor ds. planowania przestrzennego i ochrony zabytków, młodszy referent ds. funduszu sołeckiego i gospodarki komunalnej oraz podinspektor ds. programów rozwojowych. Kto może starać się o wakat?
12:50, 17.08.2021
Dyrektor Biblioteki Publicznej w Miastku podjęła decyzję o sfinansowaniu biblioteczki dla pacjentów Szpitala Miejskiego w Miastku. Zadanie ma na celu poprawienie samopoczucia pacjentów przebywających na oddziałach. Szpital nie ukrywa wdzięczności za przekazany dar.
13:05, 16.08.2021
Szpital Miejski w Miastku, Fundacja Zdrowe Miastko i MSM Gryf zapraszają 29 sierpnia na wyjątkową imprezę w "Kaczym Dołku". Program wydarzenia jest bardzo bogaty, jednak najważniejsze będzie oczywiście zdrowie. W ramach imprezy będzie można bezpłatnie skorzystać z szeregu badań, a na scenie wystąpi między innymi pochodząca z Miastka laureatka "Szansy na Sukces" - Agnieszka Siepietowska! Co jeszcze zaplanowano na ten dzień?
6
22:44, 12.08.2021
Rządowa delegacja przyjedzie do Miastka. W piątek o godz. 17:00 w sali kinowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Miastku przewidziano prezentację rządowego programu Polski Ład. Będzie nie tylko wicewojewoda z Miastka, Mariusz Łuczyk. 
1
13:57, 11.08.2021
Wielkimi krokami zbliża się koniec przebudowy dróg ul. Cisowej, Lipowej, Wiązowej, Świerkowej i Sosnowej w miejscowości Pasieka. Wykonawcą robót drogowych jest firma HARAT Sp. z o.o. z Miastka. Inwestycja realizowana jest w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, a jej wartość wynosi 3,7 mln złotych.
12:16, 09.08.2021
W sobotę na trasie Miastko - Kawcze, w miejscowości Łodzierz, doszło do groźnego wypadku. Kierowca w wyniku niezachowania ostrożności w trakcie wyprzedzania zderzył się czołowo z nadjeżdżającym pojazdem. Wszyscy uczestnicy wypadku byli trzeźwi. W wyniku poniesionych obrażeń dwie osoby zostały przewiezione do szpitala. 
3
11:22, 09.08.2021
Policjanci z Komisariatu Policji w Miastku zatrzymali 21-latka w związku z kradzieżami pojazdów. Mieszkaniec powiatu człuchowskiego jak ustalili śledczy, odpowie za włamanie do domu i kradzież kluczy, a następnie samochodu marki Kia. Mężczyzna w czwartek w Miastku ukradł volkswagena oraz w piątek próbował także, ukraść samochód marki Renault. Dzięki pracy policjantów mężczyzna w wyniku pościgu został w piątek zatrzymany, a sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt.
10:46, 06.08.2021
Właściciel działki w Okuninie znalazł na niej coś, co bardzo go intryguje. To prawdopodobnie płyta nagrobna z niemieckim nazwiskiem jakiegoś oficera. Prosimy o pomoc miasteckich historyków w celu ustalenia faktów historycznych na temat pochowanej tu prawdopodobnie osoby. 
4
23:19, 04.08.2021
Można sprzątać po kilka razy w tygodniu, ale nikt nie wygra z osobami zaśmiecającymi, spacerującymi nową ścieżką turystyczną nad rzeką Studnicą w Miastku. Nasza Czytelniczka sygnalizuje, że po raz kolejny zalega tam mnóstwo odpadów. 
12
10:58, 03.08.2021
Mieszkańcy Trzebieszyna (gm. Miastko) ciągle zmagają się z działającym w sąsiedztwie zakładem produkującym pellet. Z ich ustaleń wynika, że firma działa nielegalnie, bo nie uzyskała pozwolenia na budowę, a ponadto nie ma też żadnych filtrów, przez co jest nie tylko ogromny hałas, ale i po całej okolicy wiatr roznosi trocinowy pył. Właściciel zakładu pogrywa sobie ze służbami odpowiedzialnymi za nadzór budowlany.
REKLAMA