Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
19:45, 27.05.2019
Jeden sms, drugi, trzeci, dziesiąty, setny. Przed niedzielnymi wyborami mnóstwo mieszkańców Miastka i okolic otrzymywało sms-y nawołujące aby głosować na kandydata PiS do Europarlamentu Mariusza Łuczyka. Otrzymaliśmy kilkanaście telefonów ze skargami od mieszkańców. Jedna osoba postanowiła ukarać winnego; osobę, która rozsyłała niechciane reklamy i najprawdopodobniej wykorzystała bazę danych swoich klientów. W dobie obowiązywania RODO jest to zagrożone gigantycznymi karami!
10:54, 27.05.2019
Znamy wyniki wyborów w naszym regionie. W gminach Miastko, Kępice i Koczała wygrała Koalicja Europejska, a w Trzebielinie, Białym Borze i Polanowie Prawo i Sprawiedliwość. Miastecki wicewojewoda Mariusz Łuczyk nie dostał się do Europarlamentu. Europosłem będzie - towarzysko związana z Miastkiem (rodzina Maszka to jej przyjaciele) - Magdalena Adamowicz, były komisarz europejski Janusz Lewandowski (oboje KE) oraz Anna Fotyga z PiS.
08:00, 18.05.2019
Zarzut kradzieży rozbójniczej usłyszy złodziejska grupa ze Słupska, która we wtorek 30 kwietnia postanowiła napaść na miastecką Biedronkę przy ulicy Fabrycznej. Z wstępnych ustaleń śledczych wynika, że przyjechali tam w sposób zorganizowany. Jeden mężczyzna czekał w samochodzie, a drugi przy drzwiach wejściowych do marketu, aby się nie zamknęły podczas ucieczki.
22:04, 16.05.2019
Kolejny wypadek na drodze krajowej nr 21 w Zielinie (gm. Trzebielino). W czwartek 16.05. po godz. 18.00 kierujący BMW podczas opadów deszczu wypadł z zakrętu. Nic mu się nie stało.
23:46, 15.05.2019
Organizowane w tym roku w Miastku powiatowe obchody Dnia Strażaka dla miasteckich druhów będą wyjątkowe. W garażu na drugim końcu Polski czeka już na nich terenowe Iveco za 1 200 000 zł.
21:48, 15.05.2019
Skandaliczne odkrycie pod mostem drogowym w Miastku. Nieznany na razie sprawca wyrzucił pod mostem 5 chorych kotów. Znajdowały się w starej wojskowej torbie!
1
21:13, 15.05.2019
Magdalena Adamowicz - kandydatka Koalicji Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego, żona ś.p. prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, spotkała się z mieszkańcami Miastka. Ujawniła, że jej główny celem jest walka z mową nienawiści.
13:55, 15.05.2019
Sprawdziliśmy ceny paliw w naszym regionie. Publikujemy automatycznie tylko te najniższe. Wczoraj zdecydowanie dominowały dwie miasteckie stacje paliw - Pro-Tex na ul. Koszalińskiej i Rolmasz na ul. Jeziornej.
20:55, 13.05.2019
Fajnie, że w miejscowości dzieje się wiele dobrego, ale jeszcze lepiej by było, gdyby robiono to dokładnie. Mieszkaniec Piaszczyny jest najprawdopodobniej jedną z tych osób, które widzą szklankę do połowy pustą, więc postanowił wtrącić od siebie kilka uwag dotyczących bieżących inwestycji.
00:00, 07.01.2019
Miała być sielanka w pobliżu lasu i codzienne świergotanie ptaków, a będzie huk pomp i odgłosy strumieni wody odbijających się od karoserii samochodowych. Grupa mieszkańców domków jednorodzinnych na tzw. Osiedlu Ceglanym próbuje zablokować budowę 5-stanowiskowej myjni samochodowej. Pierwszą bitwę przegrali ponieważ wprawdzie Urząd Miejski próbował zablokować inwestycję, ale inwestor odwołał się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. Wygrał i jest bardzo blisko uzyskania pozwolenia na budowę.
00:00, 07.01.2019
Funkcjonariusz pracujący w Komisariacie Policji w Miastku, a pochodzący z miejscowości Borzytuchom, został zawieszony za próbę wyłudzenia… arbuza. Do incydentu miało dojść w bytowskim markecie Kaufland. Według relacji pracowników ochrony sklepu, mundurowy podczas ważenia lekko uniósł arbuza, przez co miał uzyskać kwotę 2,84 zł.
00:00, 01.01.2019
Dzieci z gminy Biały Bór zostały dziś w domach. Zajęcia w szkołach zostały odwołane, a burmistrz Paweł Mikołajewski Nowy Rok przywitał z wielkim bólem głowy. Nie jest to jednak efekt noworocznego kaca, ale ogromnych problemów z dowozem dzieci do szkół. Spółka PKS Szczecinek nie podpisała z gminą Biały Bór umowy. Zignorowała też prośby o kontakt. Decyzją burmistrza lekcji nie będzie przynajmniej do 4 stycznia.
00:00, 27.12.2018
 
00:00, 13.12.2018
Miastko na swojego człowieka w Radzie Miejskiej Poznania. Po raz drugi mandat zaufania społecznego uzyskał Grzegorz Jura. To pochodzący z Miastka 37-latek, który został w stolicy Wielkopolski po studiach. Już się tam zadomowił i do Miastka wracać nie zamierza. W obu kadencjach jest przedstawicielem Platformy Obywatelskiej, a ugrupowanie to po raz kolejny zdobyło większość w Radzie. Jura w tej kadencji został nawet szefem Komisji Kultury i Nauki. Zajmuje się muzeami, galeriami, teatrami, uczelniami i domami kultury.
00:00, 10.12.2018
O modernizacji ul. Chrobrego w Miastku pisaliśmy już wiele razy i na kilka sposobów. Inwestycja opiewająca aż na 7,5 mln zł otrzymała 2,5-milionową dotację z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej. Koszty tej budowy są porażające. Do tej pory jednak większość lokalnych decydentów była za tym, aby realizować to ważne z punktu widzenia komunikacyjnego zadanie, które ma rozładować korki. Swoje analizy wykonał jednak Jerzy Wójtowicz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1, która znajduje się na tej ulicy. Jest przeciwny wykonaniu tej inwestycji, nie ze względu na wysokie koszty. Uważa, że spowoduje ona wzmożony ruch aut osobowych. Tym samym bezpieczeństwo dzieci będzie zagrożone. Podnosi też ważną kwestię zmniejszenia ilości miejsc parkingowych.
REKLAMA
© miastko24.pl | Prawa zastrzeżone