Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
11
22:41, 11.11.2022
Tego w gminie Miastko jeszcze nie było! Przy drodze krajowej nr 20 w Przęsinie powstanie pierwsza w naszej gminie smażalnia ryb. Będzie też sklep z pysznymi przetworami firmy “Chata Rybaka”, którą prowadzą Rafał Sztobnicki i jego małżonka. Ten pierwszy to ceniony ichtiolog i miłośnik ryb, od lat hodowca suma afrykańskiego. Sklep z pysznymi przetworami będzie otwarty już w listopadzie, a na początku przyszłego roku ma ruszyć smażalnia. 
10:44, 30.10.2022
Nigdy nie wiadomo kiedy na swojej drodze spotkasz przyszłego Billa Gatesa albo Elona Muska. Być może mieszka on w Przęsinie pod Miastkiem? Przedsiębiorca Rafał Sztobnicki jest na dobrej drodze, żeby zostać światowej klasy innowatorem, autorem rewolucyjnego wynalazku. Jego pomysł jest bardzo ważny dla całej ludzkości, która już za kilkadziesiąt lat może zmagać się z ogromnymi problemami, jeśli chodzi o dostęp do wody pitnej. Po 20 latach pracy wymyślił coś, co zyskało wielkie uznanie. Jego projekt został określony jako najlepszy w Europie podczas prestiżowej imprezy Inno Wings w Lublinie. Po raz pierwszy w historii tego konkursu jury przyznało nagrodę Excellence za projekt doskonały, czyli lepszy niż najlepszy. 
1
15:12, 23.10.2022
Zapowiada się wybuch skandalu z udziałem radnej gminy Biały Bór Grażyny Lechowicz. Znana jest od dawna jako jedyna opozycjonistka, która konsekwentnie krytykuje rządy burmistrza Pawła Mikołajewskiego. Nieoczekiwanie radna Lechowicz wystąpiła do białoborskich władz z prośbą o przysługę. Jej wartość to - bagatela - kilka milionów złotych. Nie jest to wprawdzie propozycja korupcyjna, ale budzi duże kontrowersje.
2
22:52, 04.10.2022
Czytelnik Gazety Miasteckiej jest zaniepokojony pokazem, który pewna firma organizuje w środę 5 października w miasteckiej restauracji Tajemniczy Staw. W Polsce głośno jest o takich wydarzeniach. Zachodzi obawa, że uczestnicy są namawiani do zawierania niekorzystnych umów. Czy podobnie będzie w Miastku?
09:20, 29.09.2022
W przeliczeniu 28 000 zł za metr kwadratowy - taką cenę modernizacji dworca w Szczecinku zaproponowała firma Pawła Lesia z Żydowa w gminie Polanów. Władze Szczecinka są zaskoczone, ponieważ oferta firmy z Żydowa trzykrotnie przekracza wartość kosztorysową. Problem w tym, że była to… jedyna oferta.
REKLAMA
13
21:11, 01.09.2022
W Miastku powinien być rynek pracownika, tak jak w Bytowie, więc czas przełamać wieloletnią dominację kilku dużych zakładów pracy funkcjonujących w tej gminie, aby pracodawcy rywalizowali o pracownika, jednocześnie zwiększając wynagrodzenia. Ratunkiem ma być strefa przemysłowa. Wniosek do programu Polski Ład został już złożony. Jednocześnie burmistrz Witold Zajst podjął rozmowy z dużymi pracodawcami, na początek z sąsiedniego Bytowa, aby skłonić ich do zainwestowania w Miastku. Może to być wcale nie trudne zadanie, ponieważ Bytów “cierpi” na nadmiar zakładów pracy, niedobór pracowników i… wysokie ceny nieruchomości przemysłowych. Ostatnio za 10 ha jedna z firm zapłaciła 11 mln zł!
18
15:16, 02.07.2022
Z kropidłem w ręku ksiądz proboszcz Dariusz Jastrząb zawitał do nowej stacji paliw w Miastku. Firma Romgaz z powiatu chojnickiego przejęła obiekt na ulicy Koszalińskiej, gdzie po wykonaniu prac remontowych otwarto stację paliw pod szyldem Romgaz. 
23
23:22, 31.03.2022
Ostatnia funkcjonująca w Miastku przez lata hurtownia spożywcza zakończyła działalność. To Hurtownia “Szczepan”, należąca do przedsiębiorcy z Człuchowa. Przez lata działała przy ulicy Dworcowej, w lokalu należącym do byłego radnego, Marka Klepczarka. Likwidacja hurtowni to nie tylko duży kłopot dla lokalnych właścicieli sklepów, którzy stracili bliskie źródło zaopatrzenia, ale i dla właściciela nieruchomości, który musi teraz szukać nowego najemcy na dość dużą powierzchnię, ale w atrakcyjnej lokalizacji. 
00:01, 28.03.2022
Masz działkę i myślisz o tym, czy to dobry moment na sprzedaż? Zastanawiasz się jak ją wycenić, jakie dokumenty przygotować i ile kosztuje załatwienie formalności? Czy warto przed sprzedażą podzielić grunt na kilka mniejszych działek lub przekształcić na działkę budowlaną? Ile obecnie kosztują nieruchomości gruntowe i czy ich sprzedaż może przynieść realny zysk?
3
21:42, 09.12.2021
Spadkobiercy właściciela firmy Kodek chcą zrobić interes z gminą Miastko. Zaoferowali sprzedaż bazy przy ulicy Jeziornej. Pomysł jest taki, aby przejął ją Zakład Wodociągów i Kanalizacji, który teraz zajmuje się odbiorem odpadów na terenie gminy Miastko. To gotowe do użytku obiekty. Pytanie czy gminę stać na zakup bazy? Radni zaproponowali 2,5 mln zł. Spadkobiercy chcą minimum 3,2 mln zł.
REKLAMA
11:21, 05.12.2021
Grudzień to miesiąc przedświątecznych promocji i nie inaczej jest w Miastku. Władze postanowiły udostępnić w tym miesiącu za darmo wszystkie boksy w hali targowej przy ulicy Stolarskiej. Ma być to jednocześnie sposób na wypromowanie tego miejsca, aby w końcu hala targowa wypełniła się sprzedającymi. 
3
23:48, 03.12.2021
60 mln zł rocznie przychodu i 40 proc. kobiet w załodze - między innymi takie fakty na temat działającej w Miastku firmy Dajar poznali uczestnicy dnia otwartego. 6 listopada do zakładu na ulicy Koszalińskiej udało się kilkaset osób. Parking był zapełniony do ostatniego miejsca. Dużą zachętą do udziału w wydarzeniu była z pewnością loteria, w której każdy mógł coś wygrać. Była to atrakcja, będąca jednocześnie ostatnim przystankiem zwiedzania zakładu. Ludzi po firmie odprowadzali przewodnicy - pracownicy Dajaru. 
00:01, 26.11.2021
Miód to naturalny lek pomocny w leczeniu wielu schorzeń, a pięknie zapakowany może być znakomitym pomysłem na świąteczny prezent. Podaruj zdrowie na święta swoim najbliższym.
00:01, 22.10.2021
Miód to nie tylko naturalna substancja słodząca. To bogate źródło cennych składników odżywczych i prozdrowotnych. Ma właściwości antybakteryjne, a do tego miód świetnie sprawdza się jako kosmetyk. Dlaczego warto wprowadzić miód do codziennego menu? Sprawdź!
00:00, 20.08.2021
Już w niedzielę, 22 sierpnia, odbędzie się wielki koncert ?Earth Festival. Gwiazdy dla Czystej Polski?! To widowisko będzie zwieńczeniem dwudniowego festiwalu ekologicznego ?Earth Festival? w Uniejowie. Tego wieczoru swoje przeboje zaśpiewają m.in. Beata Kozidrak, Kwiat Jabłoni, Dawid Kwiatkowski, Sylwia Grzeszczak, Roksana Węgiel, Michał Szpak i wielu innych.
REKLAMA
REKLAMA