Zamknij
REKLAMA

Kurator zablokował cięcia w SP Słosinko i SP Piaszczyna

11:57, 26.03.2020 |
Skomentuj
REKLAMA

Nie będzie przekształcenia szkół w Słosinku i w Piaszczynie w placówki z klasami początkowymi i przedszkolem. Kurator oświaty zablokował działania burmistrz Danuty Karaśkiewicz. Ratusz zapowiada złożenie odwołania do Ministerstwa Edukacji Narodowej.

- Nie zgadzamy się z argumentacją kuratora i będziemy się od tej decyzji odwoływać - potwierdza burmistrz Karaśkiewicz.

Kuratorium wskazało m.in. że dzieci w obu szkołach jest mniej, ponieważ klasy siódme i ósme są w Miastku i to tam dzieci są kierowane. Wskazano, że szkoła w Słosinku jest odpowiednio przygotowana pod względem zaplecza i kadry, a w związku z dowożeniem dzieci do Miastka wystąpiłyby niedogodności. Podkreślono, że gmina tylko ogólnikowo wyjaśniła w jaki sposób zamierza rozwiązać problem dalszego zatrudnienia nauczycieli z obu placówek. 

[ZT]5120[/ZT]

Burmistrz Karaśkiewicz zapowiada, że będzie się od tej decyzji odwoływać. Argumentuje, że reorganizacja miała być dla dobra dzieci, aby uczyły się w większych grupach w szkołach z lepszym wyposażeniem. 

Jeśli ostateczna decyzja co do dalszego losu szkół w Słosinku i Piaszczynie będzie negatywna, ratusz ma zamiar dalej działać w kierunku reorganizacji. Z jednej strony kuratorium blokuje reformę, a z drugiej z kasy państwa nie ma większych funduszy na oświatę. Gmina rocznie musi dokładać już ok. 12 mln zł. Mówi się, że kolejnym krokiem będzie reorganizacja szkół miejskich, np. likwidacja Szkoły Podstawowej nr 1, aby wypełnić SP3, która jest w połowie pusta. 

Czy to dobry pomysł? Czekamy na Wasze komentarze.

[ALERT]1585220118618[/ALERT]

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

Gość Gość

2 2

Jeżeli szkoły wiejskie nie przynoszą takich strat jak miejskie, a największe straty generuje sp3. To niech burmistrz najpierw zrobi reorganizacje w szkłach w miastku. Jeśli dojdzie do tego stanu że burmistrz uda się zamknąć nasze dzieci nie pójdą do szkoły do Miastka ale do piaszczyna i koczaly , tym samym gmina straci subwencje i będzie jeszcze bardziej stratna🤣🤣🤣🤣 13:10, 26.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

gośćgość

1 1

Oj cienko z wiedzą prawną w ratuszu... 11:02, 27.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RodzicRodzic

1 0

Burmistrz na siłę chce reorganizacji szkół, aby zaoszczędzić i odzyskać "zaginięte" w tajemniczy sposób 500 tys. zl. Mam nadzieję że MEN w końcu weźmie sie za to i ustali sprawę także losy SP1 i SP2 i SP3 21:03, 27.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA