Zamknij
REKLAMA

Święto zmarłych w tym roku inne niż dotychczas

13:34, 26.10.2020 | D.R
Skomentuj
REKLAMA

Z powodu pandemii koronawirusa 1 listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych na większości cmentarzy nie odbędą się msze święte. Dotyczy to również Miastka i powiatu bytowskiego. Służby miejskie przygotowane są jednak na odwiedziny grobów naszych bliskich. 

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski arcybiskup Stanisław Gądecki wystosował apel do wiernych. Prosi w nim o rozłożenie nawiedzania grobów na dni poprzedzające 1 listopada oraz dni następujące po tej uroczystości. - Zbliża się dzień 1 listopada, a wraz z nim Uroczystość Wszystkich Świętych i jedna z piękniejszych polskich tradycji nawiedzania cmentarzy, pamięci i modlitwy za zmarłych. W tym roku jednak znajdujemy się w nadzwyczajnej sytuacji pandemii i dużego wzrostu zakażeń koronawirusem. W trosce o życie i zdrowie naszych rodaków apeluję o rozłożenie nawiedzania grobów na dni poprzedzające 1 listopada oraz dni następujące po tej uroczystości - apelował abp Stanisław Gądecki.

Hierarcha apeluje również do osób starszych, aby w tym roku odłożyły nawiedzanie cmentarzy i zostały bezpiecznie w domach, wyrażając swoją pamięć poprzez wierną modlitwę.

W niedzielę 1 listopada na miasteckim cmentarzu nie odbędzie się procesja i msza święta. Służby miejskie przygotowały się jednak na odwiedziny grobów naszych bliskich. - Cmentarz w Miastku i Łodzierzy zostanie wysprzątany, zajmiemy się głównie alejkami. Już pojawiły się dodatkowe toalety. Wywieziemy przed świętem śmieci z kubłów aby były one puste  - mówi dyrektor Zarządu Mienia Komunalnego Jerzy Dolny. - Wyznaczyliśmy również na przeciwko bramy cmentarnej w Miastku miejsca dla handlujących zniczami i kwiatami - dodaje. 

Odwiedzający groby będą mogli skorzystać z parkingów przy Biedronce, cmentarzu na ulicy Zielonej i z parkingu na ulicy Armii Krajowej. 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA