Zamknij
REKLAMA

Radni Samorządności ANULOWALI REMONT DROGI na Os. Niepodległości

13:42, 03.01.2021 | M.W.
Skomentuj
REKLAMA

Mieszkańcy już się cieszyli, bo czekali na to od lat. Wtedy zadziałali oni - radni Samorządności (m.in. Tomasz Borowski, Dariusz Zabrocki i Przemysław Pakuła). Na ostatniej sesji Rady Miejskiej świadomie usunęli z budżetu modernizację drogi na Osiedlu Niepodległości. Tymczasem w 2021 roku wygasa ważność projektu technicznego dla tej inwestycji. Koszt takowego, to kilkadziesiąt tysięcy złotych, więc jeśli w przyszłości inwestycja ta będzie miała być zrealizowana, to najpierw trzeba będzie ponownie, po raz drugi, zapłacić za wykonanie projektu technicznego.

Radny Dariusz Zabrocki z Samorządności potwierdził, że bierze odpowiedzialność za całokształt budżetu. Potwierdza tym samym, że również oni, tj. Samorządność, odpowiedzialni są za wykreślenie modernizacji drogi na Osiedlu Niepodległości, co w konsekwencji oznacza narażenie gminy na poniesienie kilkudziesięciu tysięcy złotych nowych kosztów w przyszłości, gdy trzeba będzie wykonać od nowa projekt techniczny. W sumie gmina będzie musiała za to zapłacić dwa razy. 

[ZT]5492[/ZT]

Uważa on, że priorytetową inwestycją jest modernizacja ulicy Leśnej. Ma ona kosztować łącznie 1,6 mln zł, a realizacja pierwszego etapu tego zadania oznacza wydatek rzędu 900 tys. zł. Jego zdaniem jest ona ważniejsza niż modernizacja drogi gminnej przy domkach jednorodzinnych na Osiedlu Niepodległości.

- Bierzemy odpowiedzialność za ten budżet. Można śmiało mówić, że to Samorządność go uchwaliła - stwierdza radny Dariusz Zabrocki. 

- Mieszkańcy Osiedla Niepodległości na nową drogę czekają od 30 lat, a mieszkańcy ulicy Leśnej od prawie 50 lat - licytuje radny Tomasz Borowski.

Samorządność wykreśliła również modernizację miejskiego monitoringu i modernizację ul. Królowej Jadwigi. Nie w ramach oszczędności. Do budżetu wpisano inne inwestycje. Opozycja zarzuca, że są to przede wszystkim te znajdujące się w okręgach wyborczych radnych Borowskiego, Zabrockiego, Pakuły i spółki.

CO WYKREŚLILI I CO DODALI do budżetu radni Samorządności? DOWIESZ SIĘ we wtorek 5.01. w papierowej Gazecie Miasteckiej.

[POGODA]1609677676831[/POGODA]

 

(M.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

GARGAMELGARGAMEL

2 1

Uważam że ta droga nie jest najgorsza. W mieście są gorsze. Proszę dokonać przeglądu. 03:06, 04.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

5 0

TO TYLKO KRYMINALNE ZANIEDBANIE PROWADZACE DO KATASTROFY PUBLICZNEJ 03:30, 04.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wyborca wyborca

4 1

no co za zaskakująca decyzja! wychodzi że bardziej opłaca się inwestycja w leśną niż niepodległości. może tam więcej wyborców niż na całym osiedlu. 🤣 Lub zaciejsi mieszkańcy skłonni odwdzięczyć się swoim 3 dobrodziejom. osiedle pewnie dobrze sobie zapamięta komu zło dzieje a komu dobrodzieje jesteście.
00:34, 05.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Mirek Mirek

2 1

Panie Borowski, wielu mieszkańców z pozostałych ulic od kilkudziesięciu lat czeka aż przestaniesz pan pchać się na afisz, bo zarządzać gminą nie potrafisz. Dzięki trzem miasteckim celebrytom z samorządności, którzy są w radzie od zawsze, mamy budżet i rozwój gospodarczy na miarę ich możliwości i umiejętności. Wystarcza jedynie na obdzielenie sąsiadów. Powinni za ten stan wziąć odpowiedzialność i zrezygnować z dalszego ośmieszania się i działania na szkodę większości mieszkańców, którzy nie są ich sąsiadami. 03:45, 05.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZbirekZbirek

0 0

buahahahhahahahhahhaha 05:03, 16.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA