Zamknij
REKLAMA

Nowe pojemniki na śmieci w naszych gminach. Segregujemy bioodpady

17:24, 07.01.2021 | D.R
Skomentuj
REKLAMA

Od nowego roku mieszkańcy naszych gmin zobowiązani są do segregowania bioodpadów.  Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Miastku odpowiedzialny za wywóz odpadów komunalnych dostarcza specjalne kontenery i worki mieszkańcom. 

Na naszych osiedlach sukcesywnie pojawiają się nowe, brązowe pojemniki na bioodpady. Należy w nich umieszczać m.in. odpadki warzywne i owocowe, resztki jedzenia czy fusy po kawie  i herbacie. Specjalne worki w dostarczane są również mieszkańcom domków jednorodzinnych. 

-  Apeluje do mieszkańców o segregacje odpadów.  Nową frakcją śmieci w tym roku są bioodpady. Dostarczymy mieszkańcom nieruchomości zamieszkałych worki na te odpady, natomiast w budynkach mieszkalnych jednorodzinnych jest możliwość kompostowania takich odpadów w związku z tym jest niższa cena. Bloki spółdzielcze będą wyposażone w specjalne brązowe kontenery - mówi prezes ZWiKu Izabela Klasa. 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

GośćGość

1920 0

Pani Klasa jaki był problem aby na drugiej stronie terminu wywozu odpadów wydrukować zasady segregacji odpadów, gdzie co wrzucamy, do którego pojemnika.
Pani Klasa wykazała pani całkowity brak klasy jako prezes firmy .
Kiedy otrzymamy nowe zasady segregacji odpadów? Nie wszyscy mają internet i drukarki.
Kto zapłaci za zmarnowany papier? Już słyszę nic się nie stało...
Na sesji występowała pani i mówiła że wszystko przygotowane. Dlaczego dopiero po nowym roku dowiadujemy się o terminie odbioru śmieci?
Nowa firma śmieciowa nie powstawała z dnia na dzień. Był czas aby wszystko dopiąć na ostatni guzik.
Kobieto nie dajesz rady zarządzać firmą to się ogarnij albo przeproś i poszukaj innej roboty.
To my podatnicy Panią zatrudniamy i wymagamy za taką pensję efektów a nie bylejakości. 23:55, 07.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AD45AD45

6 1

Na razie to jest wielki bałagan a spróbujcie się dodzwonić ! Do wodociągów . 11:41, 08.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RAMBORAMBO

5 1

To nie wystarczy mieć ładne śmieciarki i ładnie mówić. Należy zacząć od porządkowania miejsc gdzie ustawione są obecnie pojemniki na odpady komunalne. W chwili obecnej jest to bałagan totalny. Zachęcam zainteresowane osoby do odwiedzenia takich miejsc jak Wybickiego 50,52 oraz Wyb.7 za bud. A jednak można to na pewno z pomocą pana radnego zostało załatwione.Tak powinno wyglądać w innch Wspólnotach i nie tylko. Przykładem może być MSM .Pozdrawiam. 09:35, 10.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

gośćgość

2 0

Zgodnie z uchwałą Rady Gminy Człuchów, miesięczna stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, które zbierane i odbierane są w sposób selektywny z nieruchomości, na której zamieszkują mieszkańcy wynosić będzie 25 zł od osoby (dwa razy więcej jeśli śmieci nie będą segregowane). W przypadku kompostowania odpadów w kompostowniku przydomowym opłata wyniesie 23 zł.

W Gminie Chojnice wynosi ona:
21,00 zł miesięcznie od osoby segregującej odpady
Zniżka 2,00 zł od osoby przysługuje w przypadku kompostowania bioodpadów we własnym kompostowniku i braku posiadania odrębnego pojemnika na bioodpady

Od 1 stycznia 2021 r. o 3 zł wzrośnie opłata za segregowane śmieci. Mieszkańcy Słupska miesięcznie będą płacić 21 zł od osoby za śmieci zbierane w sposób selektywny, obowiązkowy zgodnie z przepisami znowelizowanej ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach

Miastko to stan umysłu tu wszystko drogie 20:59, 10.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA