Zamknij
REKLAMA

Niemal milion złotych dotacji dla Szpitala Miejskiego w Miastku

11:22, 03.03.2021 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

We wtorek, 2 marca marszałkowie województwa pomorskiego Mieczysław Struk i Wiesław Byczkowski przekazali pomorskim placówkom medycznym dodatkowe środki na walkę z COVID-19. Wśród wielu beneficjentów znalazł się także Szpital Miejski w Miastku. 

Na projekt Szpitala Miejskiego w Miastku pt. „Poprawa dostępności oraz rozwój oddziałów w zakresie chorób cywilizacyjnych, chorób wewnętrznych i rehabilitacji w Szpitalu Miejskim w Miastku" przekazanych zostanie dodatkowo 900 tys. zł. Dodatkowe środki przeznaczone zostaną na zakup tomografu komputerowego.

Szpital w Miastku w maju 2020 r. otrzymał również 600 tys. zł na zakup środków ochrony osobistej i środków dezynfekcyjnych.

 

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

EWAEWA

0 3

zródło Bytow.naszemiasto 19 czerwca 2020
Pacjenci z regionu miasteckiego mogą być zadowoleni. Szpital Miejski w Miastku kupił właśnie tomograf komputerowy. Urządzenie w ciągu dnia może wykonać nawet 20 badań.
Nie trzeba będzie już jeździć do Słupska, żeby wykonać badanie tomografem komputerowym. Szpital Miejski w Miastku kupił to urządzenie za 1,2 mln zł.

gp24 Andrzej Gurba 19 czerwca 2020
Dzisiaj (piątek) w Szpitalu Miejskim w Miastku odbyła się mała uroczystość związana z zakupem nowoczesnego tomografu komputerowego, który zastąpił stary aparat.
Tomograf firmy Siemens kosztował około 1,2 mln zł. Do tego szpital kupił w pakiecie m.in. stacje lekarskie, aparaty USG. Łączny koszt to około 1,5 mln zł. To zakup ratalny. Renata Kiempa, prezes Szpitala Miejskiego w Miastku zapowiedziała, że placówka będzie się starać o częściowe sfinansowanie aparatu ze środków unijnych.
- Badanie tomografem komputerowym jest coraz powszechniejsze. Niedługo będzie to jedno z podstawowych badań. Do tej pory robiliśmy 5 badań dziennie. Teraz, dzięki nowego sprzętowi chcemy, aby ich było 15-20 dziennie – mówiła Renata Kiempa. Tomograf Siemensa to nie tylko wysoka jakość obrazowania, ale także niski poziom promieniowania i niskie koszty utrzymania.
W Miastku wykonywane będą (są) wszystkie badania, poza zaawansowaną tomografią kardiologiczną.
Obecna na spotkaniu Marta Waszczyk z firmy Siemens podkreślała, że tomograf ma pięć lat gwarancji i na miejscu jest krajowy serwis.

który to już zakup tomografu w ciagu paru lat?????????????
😥😥😥 13:59, 03.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JaJa

5 0

Skoro jest napisane że zakup ratalny więc otrzymane pieniądze mogą pokryć widocznie resztę spłaty.
A że każdy dziennikarz inaczej pisze to czyja wina?
Piszą co chcą, czasem bezsensu,czasem tylko co im ślina na język przyniesie bez zaczerpnięcia wiedzy od źródła 17:56, 03.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

D.D.

0 0

W odniesieniu do komentarzy o tomografie. Wiele razy było to powtarzane przez wiele osób, np. dr. Relige, czy Jerzego Owisaka - sprzęt nie wszystko. Można nim zawalić szpitale po dach, ale bez wykwalifikowanego personelu, który będzie to obsługiwał maszyna będzie się więcej kurzyć pod folią niż pracować. Co z tego, że na danym urządzeniu można zrobić 20 badań dziennie, skoro specjalista go obsługujący będzie przyjeżdżał do Miastka na kilka godzin, albo nawet nie codziennie? Powołanie lekarskie powołaniem lekarskim, ale ludzie którzy są w to dobrzy wolą zarabiać porządną kasę w prywatnych przychodniach w Słupsku, Szczecinku, Chojnicach. 07:11, 04.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SzacunSzacun

1 0

Wielkie brawa dla Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku za tak wielki dar. 09:20, 04.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%