Zamknij
REKLAMA

W Świeszynie będzie kąpielisko z ratownikiem

22:08, 14.04.2021 | M.W.
Skomentuj
REKLAMA

Gmina jednak znajdzie pieniądze na zatrudnienie ratownika, pracującego na kąpielisku w Świeszynie. Taki wniosek płynie z ostatniej, wspólnej dyskusji radnych z burmistrz Danutą Karaśkiewicz. Początkowo była ona przeciwna zatrudnieniu ratownika, aby zaoszczędzić ponad 30 tys. zł. Ostateczna decyzja ma być podjęta w kwietniu. 

Początkowo przeciwny uruchomieniu strzeżonego kąpieliska radny Dariusz Zabrocki zaczyna teraz zmieniać zdanie. 

- Skłaniałem się ku argumentacji pani burmistrz odnośnie koronawirusa. Teraz mam pewną wątpliwość. Jest plan, aby zorganizować festiwal piwa i jedzenia, a z drugiej strony trzeba wydać 32 tys. zł na ratownika i uruchomić strzeżone kąpielisko. Zacząłem zastanawiać się co będzie, jeśli ratownika nie będziemy mieć? Ratownik w Świeszynie pracował od kilku lat. Gdyby coś się komuś stało, będziemy mieć swego rodzaju niesmak - mówi radny Zabrocki. 

Jego zdaniem gmina powinna jednak znaleźć fundusze na opłacenie ratownika. 

- Mam taki sam dylemat. Dlatego proszę o zajęcie stanowiska. Ponadto nieprawdą jest, że w ubiegłym roku był ratownik, bo go nie było. Natomiast porównanie do festiwalu piwa i jedzenia nie jest właściwe, bo to impreza bezkosztowa z naszej strony. Ponadto, jeśli już przeznaczymy pieniądze na ratowników, a kąpieliska zostaną zamknięte, to poniesiemy straty. Musimy analizować wydanie każdej złotówki z naszego budżetu - argumentuje burmistrz Karaśkiewicz. 

Urzędowy radca prawny, Jarosław Mielnik, zauważa, że jeśli gmina formalnie wyznaczy tam kąpielisko, ale nie zatrudni ratownika, to odpowiedzialność po stronie samorządu w razie wypadku jest większa. 

- Dla mnie nielogiczne jest, aby zgrupować wszystkich ludzi w jednym miejscu, nad jeziorem Lednik. Lepiej pogrupować ludzi na dwa kąpieliska - komentuje radny Tomasz Śmietana.

Radny Jan Basara przypomina, że w kąpielisko w Świeszynie zainwestowano już kilka milionów złotych. Dlatego - jego zdaniem - tym bardziej trzeba tę bazę wykorzystać. 

- Trudno dzisiaj zgadywać, co będzie za 5 miesięcy, na przykład latem, ale przez analogię do roku poprzedniego myślę, że latem prawdopodobnie turyści jednak ruszą ze swoich domów. Jeśli będzie problem z podróżowaniem za granicę, mogą wybrać takie tereny, jak nasz - prognozuje Basara. 

Nie wierzy w to, że plażę da się całkowicie zamknąć. - Za daleko by to szło i moim zdaniem przypominałoby to ubiegłoroczne zamknięcie dostępu do lasów - komentuje radny Basara. - W tyle głowy myślę sobie, co będzie, jeśli dojdzie do jakiegoś tragicznego zdarzenia? Moim zdaniem lepiej, żeby w takiej sytuacji ratownik tam jednak był. 

Podobnego zdania jest radna Mirosława Szopa, która uważa, że przy budżecie w wysokości 100 mln zł można znaleźć 32 tys. zł na zatrudnienie ratownika w Świeszynie. Burmistrz Danuta Karaśkiewicz dostała dyspozycję, aby zorganizować na to pieniądze. Kolejny krok to znalezienie ratownika, co też łatwe nie będzie. Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Piotr Szłapiński wielokrotnie sygnalizował, że na rynku jest problem ze znalezieniem do pracy takich fachowców.

[ZT]4836[/ZT]

ARTYKUŁ ARCHIWALNY - AKTUALNE INFORMACJE w papierowej Gazecie Miasteckiej.

(M.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

JanuszJanusz

2 0

''w kąpielisko w Świeszynie zainwestowano już kilka milionów złotych'' A to ciekawe ? Tyle kosztowały nowe deski na pokrycie pomostów ? 08:18, 15.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

olekolek

0 0

Tylko w co to zainwestowana bo wstyd się tym pochwalić. 16:12, 15.04.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Onufry Onufry

2 0

Wstyd przynosił poprzedni stan kąpieliska. Kilka zardzewiałych huśtawek z lat 80. i gnijący pomost. Teraz jest schludnie. Slip dla motorówek, nowe pomosty, ławy ze stołami, grzybek ogniskowy, plac zabaw, wypożyczalnia kajaków, WC. Latem pole namiotowe cieszyło się dużym powodzeniem a w tym roku będzie jeszcze więcej chętnych na biwakowanie. Ratownik powinien być. 17:07, 15.04.2021


MotorowodniakMotorowodniak

0 0

"Slip dla motorówek" raczej slip do wodowania kajaków, Gmina zrobiła slip dla motorówek, później wygoniła motorowodniaków żeby wziąć dotacje z projektu "pomorskie szlaki kajakowe", gdzie było by sprzeczne zezwolenie na użytkowanie tej wody przez motorowodniaków. Tak działają nasi włodarze robią coś dla ludzi, później i tak nie można z tego korzystać, tak jak budynki nad jeziorem lednik stoją puste. Pozdrawiam 10:12, 16.04.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

LednikLednik

0 0

Jakie budynki ? 12:21, 16.04.2021


REKLAMA
0%