Zamknij
REKLAMA

W Miastku powstanie Skatepark?

14:09, 06.07.2021 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Burmistrz Miastka, Danuta Karaśkiewicz, zamierza w projekcie budżetu na 2021 r. uwzględnić budowę skateparku, o którym miastecka młodzież marzy od wielu lat. Ratusz stara się o dofinansowanie inwestycji w ramach Programu Inwestycji Strategicznych - nowej formy wsparcia inwestycji realizowanych przez samorządy w ramach Polskiego Ładu. Co jednak jeśli Miastko nie uzyska dofinansowania?

Wstępną lokalizacją braną pod uwagę przy budowie Skateparku w Miastku jest Kaczy Dołek. Inwestycja pochłonie zapewne kilkaset tysięcy złotych, dlatego też Miastko poszukuje dofinansowania zewnętrznego - w tym w ramach Programu Inwestycji Strategicznych. Jeśli udałoby się pozyskać na ten cel rządowe środki, wówczas inwestycji mogłaby ruszyć jeszcze w tym roku. 

Wspomniany program to nowa forma wsparcia inwestycji realizowana przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Ogólnie w ramach Polskiego Ładu do samorządów ma trafić blisko 20 mld złotych. To ogromna szansa na rozwój gmin.  

- W ostatnim czasie często dochodziły do mnie głosy młodych ludzi i ja ich doskonale rozumiem, bo sama widzę potrzebę budowy takiego miejsca dla rolkarzy czy osób jeżdżących na hulajnogach i rowerach – mówi Burmistrz Miastka.

Burmistrz zapowiada, że jeśli gminie nie uda pozyskać się zewnętrznego dofinansowania, wówczas będzie starała się przekonać radnych o sfinansowanie tej inwestycji ze środków własnych w ramach przyszłorocznego budżetu. Czy uda się urzeczywistnić marzenia o miasteckim skateparku?

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

zaza

0 0

tępaku udajesz naczelnego a spisujesz z netu wszystko co napisżą bez myślenia , mamy 2021 rok i budzet dawno ustalony jak sądze ale tępy naczelny robi kopiuj wklej haha . 20:29, 14.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%