Zamknij
REKLAMA

ROWEROWA KAMPANIA wyborcza Aleksandra Szopy. Spotkania z wyborcami i krytyka Ponulaka

21:44, 22.06.2022 | M.W.
Skomentuj Aleksander Szopa postawił na rowerową kampanię wyborczą
REKLAMA

Kandydat na burmistrza Miastka - Aleksander Szopa - wybrał nietypowy sposób prowadzenia kampanii wyborczej. W przeciwieństwie do kontrkandydatów, nie skupia się na prowadzeniu kampanii w internecie i wieszaniu w okolicy banerów wyborczych. Stawia na bezpośrednie dotarcie do ludzi. Szopa prawie codziennie wsiada na rower i objeżdża gminę Miastko, od domu do domu. Bezpośrednio przekonuje ludzi, że powinni głosować na niego. Z jego słów wynika, że pozwala sobie również na przedstawienie negatywnych cech rywali. Jedyny, który dostał od niego pochwałę, to Witold Zajst. Oberwało się też prezesowi Startu Miastko Janowi Ponulakowi, który według Szopy wciągnął klub do polityki. Za komisarz Renatą Kiempą chodzi z parasolką, licząc podobno na dobrze płatne stanowisko po wygranych wyborach.

Aleksander Szopa to miłośnik przemieszczania się z punktu A do punktu B jednośladem. Często widywany był na mieście. Teraz ruszył w teren. Dotarł już do Świeszyna, Świeszynka, Dretynka, Trzcinna, części Węgorzynka, Dretynia, Słosinka, Domanicy, Szydlic, Kwisna, Żabna, Ról, Ponikły, Wiatrołomu, Turowa, części Lubkowa pukając do każdych drzwi. Tam gdzie nikogo nie zastał, zostawił ulotkę. Z jego opowieści wynika, że z każdym z mieszkańców stara rozmawiać się szczegółowo, przedstawiając walory swojego programu. 

- Czasami rozmowy trwają nawet pół godziny. Dziś jestem w Słosinku, a w kolejnych dniach w następnych miejscowościach - mówi Aleksander Szopa.

Gdy rozmawiamy przez telefon w tle słychać szczekanie psa. Kandydat wjechał na kolejne podwórko. Przerywa na chwilę, aby porozmawiać o wyborach. 

- Postawiłem na kampanię bezpośrednią. Rozmawiam z wyborcami, zatrzymuję się przedstawiając swój program. Na przykład w minioną niedzielę po porannej mszy o 7:00 rano ruszyłem w teren i do domu wróciłem o 21:00. Tak jest prawie każdego dnia - relacjonuje Szopa. 

Do wyborów podszedł z pełnym zaangażowaniem. Liczy na zwycięstwo, a przede wszystkim na dostanie się do drugiej tury wyborów. Jednocześnie mocno skupia się na krytyce komisarz Renaty Kiempy. Nagannym nazywa zatrudnienie zewnętrznej firmy z wynagrodzeniem 6000 zł miesięcznie, która zajmuje się promocją gminy Miastko, między innymi prowadzeniem gminnego fanpage`a. 

- Nie ma mojej zgody na wydawanie w tak łatwy sposób pieniędzy podatnika! - krytykuje Szopa. - Śmiało mogę powiedzieć, że tak naprawdę firma ta za pieniądze gminy została zatrudniona do prowadzenia kampanii wyborczej komisarz Kiempy.

Szopa przyznaje, że pojawia się na spotkaniach komisarz Kiempy z wyborcami, które odbywają się w świetlicach wiejskich. Jego zdaniem co najmniej naganna jest obecność wiceburmistrz Ewy Kapłan na tych spotkaniach.

- Z tego co wiem pani wiceburmistrz nie jest członkiem sztabu wyborczego. Jest urzędnikiem pracującym dla nas wszystkich, a pojawia się na spotkaniach wyborczych. Wiceburmistrz to urząd, a nie osoba, która ma pomagać w prowadzeniu kampanii wyborczej. No chyba że można panią wiceburmistrz wynająć na potrzeby kampanii wyborczej? - komentuje. - Odrębna kwestia jest taka, że na spotkaniach komisarz Kiempy frekwencja nie jest za wysoka. Przychodzi po kilka osób. Bywało, że więcej było nas, radnych, niż mieszkańców. Dlatego przyjąłem inny sposób prowadzenia kampanii wyborczej. Od domu do domu staram się dotrzeć do wszystkich mieszkańców, prezentując im mój program. Od ludzi słyszę między innymi, że nie wierzą w to, że w kilka miesięcy powstał tak wielki dług szpitala. 

Gdy się z nim dłużej rozmawia ewidentnie słychać, że skupia się na krytyce rządzącej obecnie komisarz. To znaczna zmiana postawy ponieważ przed referendum z ówczesną byłą prezes szpitala szedł ramię w ramię. Wielokrotnie się spotykali, a na uroczystości pożegnalnej w Dolsku Szopa wręczał jej kwiaty. Wszystko się zmieniło gdy została komisarzem. Teraz jest jego rywalką w wyborach. 

Aleksandrowi Szopie nie podoba się również postawa prezesa Startu Miastko - Jana Ponulaka. Jego zdaniem symboliczne jest zdjęcie, na którym Jan Ponulak w trakcie ulewnego deszczu chodzi za komisarz Kiempą trzymając nad nią parasol. Szopa uważa, że prezes Startu Miastko upolitycznił klub. Jego zdaniem to naganna postawa. 

- Pamiętam ten dzień, mecz na szczycie z Debrznem. My kibice siedzimy, klaszczemy, dopingujemy naszą drużynę, a prezes Ponulak za komisarz Kiempą chodzi z parasolką. Wygrywamy 5:1. On w międzyczasie za bramką obradował z całym sztabem wyborczym komisarz. Meczem nie był zainteresowany - opowiada Szopa. - Nie ma na coś takiego mojej zgody. Nie powinniśmy dzielić społeczeństwa, a przede wszystkim kluby sportowe nie powinny być włączane do polityki. Zresztą inne miasteckie kluby tego nie robią, a tylko prezes Startu wplątał się w politykierstwo. To jego chodzenie krok w krok za komisarz Kiempą z parasolem, to już nawet nie jest śmieszne… To jest tragiczne!

Twierdzi, że rozmawiał z działaczami i zawodnikami Startu Miastko, którzy podobno krytykowali swojego prezesa za takie postępowanie. Krytykowali też podobno za to, że słowem nie zająknął się o zasługach wieloletniego kibica, który mieszkał przy stadionie. Chodzi o pana Lisieckiego, którego Aleksander Szopa nazywa współtwórcą współczesnego Startu Miastko. 

- Pan Lisiecki był nie tylko działaczem, ale najwierniejszym kibicem Startu Miastko. Nie opuścił żadnego meczu. Uczestniczyłem w 60-leciu klubu gdy prezes Ponulak ani słowem się o nim nie zająknął. Obawiam się, że w piątek 24.06. podczas 70-lecia klubu będzie podobnie, więc postanowiłem zadziałać. Sprawię, że panu Lisieckiemu zostanie zwrócony honor - zapowiada tajemniczo. - Pozostaje pytanie, czy musi to robić ktoś zewnątrz? Pytam się, gdzie jest zarząd klubu?

Szopa otwarcie mówi, że ma nadzieję udziału w drugiej turze wyborów. Podobno z rozmów ze społeczeństwem wynika, że komisarz Kiempa może mieć z tym problem. Jego zdaniem większe szanse na dostanie się do drugiej tury, razem z nim, ma radny Witold Zajst.

- Witek robi wspaniałą robotę. Ja również staram się tak postępować. Jestem pełen podziwu dla mojego kontrkandydata. Wspieram jego działania i chciałbym spotkać się z nim w drugiej turze wyborów - komentuje. - Wszystkie te kwestie, takie jak służba zdrowia i oświata, pozostaną problemami do rozwiązania. Tego nikt za nas nie zrobi. Ludzie z zewnątrz pojawiają się i znikają. Pani Łyżwińska już odjechała, być może za chwilę odjedzie druga pani, a my z tym zostaniemy i będziemy musieli to posprzątać. Musimy działać wspólnie, aby to naprawić. 

Ostrymi słowami Aleksandra Szopy zaskoczony jest prezes Startu Jan Ponulak. Zaznacza, że kandydat na burmistrza nigdy nie powiedział mu tego wprost. Wręcz przeciwnie. Podobno gdy widzą się na meczu Szopa podaje mu rękę i ani słowem nie wspomina o swoich zastrzeżeniach.

- Na zawody sportowe każdy ma prawo przyjść, uczestniczyć i kibicować. To niezbywalne prawo obywatela - komentuje Ponulak. - Ja mam pozytywne nastawienie do każdego polityka. Traktuję taką osobę jako kibica. Rozumiem, że przychodząc na stadion polityk chce zamanifestować swoją przynależność do klubowej społeczności. W związku z tym zarzuty Aleksandra Szopy są zupełnie bezpodstawne. 

Deklaruje on, że komisarz Kiempa niczego mu nie obiecała. Neguje sugerowanie jakoby miał obiecaną funkcję wiceburmistrza Miastka. Jeszcze raz podkreśla, że każdego polityka traktuje równo, każdego na stadionie przywita, a nawet potrzyma nad głową parasol, jeśli będzie taka potrzeba. 

[ZT]7746[/ZT]

AKTUALNE INFORMACJE w papierowej Gazecie Miasteckiej

Możesz też kupić e-wydanie. KLIKNIJ przycisk SUBSKRYBUJ na stronie głównej FB i otrzymuj e-mailem Gazetę Miastecką w wersji PDF! Tylko dla subskrybentów premierowe reportaże wideo i pełne wersje tekstów, niedostępne na portalu www.miastko24.pl!

(M.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (24)

Sebastian. Sebastian.

28 9

Panie Szopa takie zachowanie Pana Ponulaka wynika z kultury osobistej, której widocznie Panu brakuje, co dobitnie Pan pokazuje przy okazji swoich publicznych wystąpień. Czasami wstyd mi za osoby które "reprezentują" gminę Miastko, a przede wszystkim mieszkańców i nie chodzi mi tylko o Pana Szope, jest więcej takich osób w radzie. 22:00, 22.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GośćGość

16 5

Że niby wszędzie jeździ rowerem? Chyba jakiś żart🤣 To ciekawe czemu niedaleko mojej posesji stał samochód owego kandydata 22:52, 22.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

przykreprzykre

18 3

Szkoda, pan Aleksander wychodzi trochę na pieniacza. 23:19, 22.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WyborcaWyborca

20 7

Ten Pan oparł swoją kampanię na oczekiwaniu innych kandydatów, jest fałszywy i zakłamany, nie dopuszczamy takich ludzi do władzy miał tyle lat żeby się wykazać i co zrobił? 05:54, 23.06.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Też wyborcaTeż wyborca

7 9

Z łatwością się obraża inne osoby w internecie nie pokazując żadnych faktów, na szczęście większość ludzi już wie jak działa internet i pisanie bez konkretnego przykład że ktoś jest fałszywy i zakłamany i stertę innych inwektyw nie podając żadnych konkretów działa w drugą stronę :D

Wydaje się że aktualnie w Miastku dość sporo ludzi skorzystało z inicjatywy, którą wykonał Pan Szopa jak choćby duże dopłaty do Fotowoltaika czy Solarów.

Dobrze że to nie ty "dopuszczasz" ludzi na stanowisko Burmistrza tylko my wszyscy, mieszkańcy i ja z wielką przyjemnością dołożę mój głos na Pana Szopę bo moja rodzina skorzystała z jego działań i uważamy że może się sprawdzić na tym stanowisku. Choć również będziemy rozliczać z tego co obiecuje :) 10:44, 23.06.2022


leonleon

11 1

A jak się porusza po mieście tym rowerem jak ścieżek brak,proszę się przejechać ul słupską między tirami .Żaden kandydat nie wspomina o ścieżkach rowerowych w tym mieście,wystarczy pojechać do ościennych miast i widać na co stawiają.Bo w Miastku na pewno NIE NA EKOLOGIE>💩 07:35, 23.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

..........

13 0

W mojej ocenie artykuły w gazetach czy portal informacyjny nie powinny zawierać subiektywnej oceny autora tekstu.
Przestańcie w ten sposób pisać to jest nieprofesjonalne i niesmaczne. Nie chodzi mi tylko o ten konkretny tekst dotyczący Pana Szopy ale również innych kandydatów, sytuacji pozwólcie ludziom dokonać oceny samodzielnie bez narzucania swojego zdania. 07:35, 23.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Szopek Szopek

18 2

Wybierzcie kogoś z Miastka , a nic się nie zmieni jak widać. Dopiero Zajst był w wielkiej wojnie z Zabrockim i Borowskim , teraz sobie z dzióbków spijają nektar. Szopa niższe czas ogarnąć burdel na podwórku własnym a później sprzątaj gminę. Radni bezradni niestety dopuścili Miastko do takiego stanu że strach o tym myśleć 08:04, 23.06.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ajaj

2 7

no jasne na klempe zaglosowac manipulantke i spekulantke ,stuknij sie porzadnie w potylice 15:55, 23.06.2022


OlekOlek

14 15

Olek daj popalić tej babie. Dobrze że ujawniasz jej przekręty w szpitalu i to co ona teraz wyrabia.
Ta jej sekta jawory, Szymańscy, hyngsty. fryzjerka He, fryzjerek He, Czomko synek byłego dygnitarza po uniwersytecie marksistowskim. i były I sekretarz PZPR jeszcze się do nich przyssał zbieg okoliczności, że pokazuje się z Renatką na wioskach i lata za nią? Ciekawe towarzystwo. Kleją się jak muchy do ...
Te wasze ataki . hejt i okłamywanie ludzi nic nie dadzą.
Za długi szpitala odpowiada kiempa.
To ile płaciła doktorkowi za dom?
Olek powiedz prawdę na debacie
Czy taczka z obornikiem z rej. GS będzie na dniach Miastka podstawiona?
Czy hingsty będą zwozić ludzi na wybory?
. 08:41, 23.06.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Vito BambinoVito Bambino

8 0

Jarek Jacek jak się pisze do Olka to nalezy podpisać się swoim imieniem a nie osoby, do której piszesz ;-) 13:12, 23.06.2022


19681968

17 4

Widzę, że pan Szopa dogadał się z Zajstem odnośnie stanowisk .Jak jeden z nich się dorwie stołka to drugiemu pomoże . Może wiceburmistrz.
Taka prawda z tych kandydatów co są obecnie to jedna wielka masakra. Dalej będzie tak samo nic się nie zmieni.
Oni nie mają pomysłu na Miastko.
Gadać i gadać albo oczerniać. Myślę , że nie mamy my miastczanie nic do stracenia i postawmy na osobę która może coś zdziałać która nie jest umoczona w te wszystkie układy w Miastku. 09:15, 23.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GiantGiant

6 18

Ludzie zapominają co Olek zrobił dla Miastka. Pokażcie co zrobili pozostali. Solary i panele fotowoltaiczne to mało? Olek jestem za!!! 09:39, 23.06.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Pol AnonimPol Anonim

16 0

To niech Olek nadal robi to, co umie robić najlepiej, zamiast się pchać na burmistrza. BTW - jeśli ktoś potrafi skalkulować wszystkie za i przeciw, jasno wyjdzie, że montaż PV z tych wszystkich programów unijnych jest średnio opłacalne. Jedni czekali na prawie darmowe instalacje, a drudzy rzucili gotówke, instalacja zdążyła się zamortyzować i jeszcze zwrot z "mojego prądu" przytulili. Do tego mają pełne możliwości modyfikacji instalacji bez trzęsienia tyłkiem, że będzie trzeba kaskę z dotacji zwracać. Więc jak kto lubi - brawo dla Szopy, że się tym zajął, ale osobiście nie skorzystałem i bardzo się cieszę. 11:36, 23.06.2022


REKLAMA

TediTedi

10 17

Mam nadzieje ze nie wyboorą Kiempy wystarczy pomyslec z jaką zjadliwoscią walczy o stanowisko duzo do ukrycia ma jesli cjodzi o szpital a tak nawiasem mówiąc to dalej tam miesza juz sama nie wie gdzie pracuje i ten jej komitet wyborczy zjadliwy jak ona.Jest czas na rozsądny wybór niech Miastko pozostanie Miastkiem a nie wsią 09:46, 23.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JaJa

2 11

**** *** 12:20, 23.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JaJa

7 17

Głosuję na Pana Aleksandra !!!


taki żarcik 🙂 13:51, 23.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RenataRenata

10 12

Panie redaktorze niech Pan sprawdzi czy to prawda, że: 1. Kandydatka na burmistrza R.K. planuje przekształcenie niepublicznej szkoły w Kamnicy w 8 klasową szkołę publiczna, która będzie kosztować gminę rocznie następne 2- 3 mln zł rocznie. 2. Chce po wygranych wyborach aby w UM w Miastku było dwóch zastępców burmistrza - następna oszczędność dla budżetu gminy w wysokości ponad 100 tys. zł rocznie i po co, ja to bym zlikwidował etat zastępcy w ogóle.3. Chce w ramach ratowania szpitala zlikwidować położnictwo - w Bytowie już nie ma to znaczy gdzie będą rodzić kobiety z powiatu?.
Jak odwołano kiempe z prezesa szpitala dziwnym zbiegiem okoliczności jej gł.księgowa nagle odeszła ze względu na stan zdrowia.
Teraz gdy kiempa ,,sprząta,, w szpitalu ta sama księgowa nagle poczuła potrzebę powrotu do pracy jako gł. księgowa
Wiadomo dokumenty trzeba uporządkować , taka kreatywna księgowość.
To co z tymi lewymi delegacjami, gdzie fundusz socjalny pracowników, gdzie są nasze pieniądze pracowników co dawaliśmy na ratowanie szpitala jako udziały? 14:56, 23.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kempa kempakempa kempa

7 15

kempa won z miastka do siebie won!!!! 15:57, 23.06.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

JoJo

7 2

Na tyle Cię stać? 20:02, 23.06.2022


chlewuwuwuwuchlewuwuwuwu

11 1

Szopa? .... szopka? ... a jaka to różnica? 🙂 🙂 🙂 20:06, 23.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

XXX45 XXX45

7 2

Panie Szopa czy to prawda że skumał się pan z ludźmi łyżwińskiej , i że mieliście już ustalony podział synekurek i szpitala? 16:45, 24.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

rower Frankarower Franka

0 0

Franek z reklamówką może też pojechałby na takie spotkanie ... we dwóch to zawsze raźniej ...🤣🤠 popilim, poleżelim, pospalim ... było git !👍 21:21, 29.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Martin Martin

0 0

Bez inwestycji w promocję tej promocji i rozwoju gminy nie będzie. Szopa chce reklamować Miastko z własnej kieszeni i na rowerze? Proszę bardzo, dlaczego do tej pory tego nie zrobił? Teraz ma interes to się ruszył i promuje siebie oczerniając Kiempę, bo tylko na tyle go stać.
Szopa i Zajst to kolejne gadające głowy na stołku burmistrza. Tu trzeba operatywnego człowieka z dużą wiedzą i doświadczeniem a nie szeregowych Kowalskich, którzy są tak dobrzy w gadaniu, jak każdy Janusz przed swoim telewizorem. Przez 20 lat swojej kariery w urzędach udowodnili, że to im wychodzi najlepiej 😆 Tylko Kiempa może coś zmienić.
09:05, 30.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%