Zamknij
REKLAMA

Michał Zajst przez Ponulaka WYKLUCZONY? "Zaproszenie w czerwonej teczce”

21:08, 29.06.2022 | M.W.
Skomentuj Radny Michał Zajst
REKLAMA

To nie jest dobry czas dla byłego burmistrza Miastka, a obecnie prezesa "Startu" Miastko, Jana Ponulaka. Najpierw "rzucił mu się do gardła" radny powiatowy Aleksander Szopa, krytykujący rzekome polityczne zaangażowanie po stronie komisarz Renaty Kiempy. Szopa wskazywał, że Ponulak klubu "Start" Miastko używa do celów politycznych. Symbolem tego miałaby być jego częsta obecność u boku komisarz Kiempy. Jedną z oznak miał być fakt, że Ponulak chodził za nią z parasolem po boisku. Jak się okazuje, w Starcie może dojść do rozłamu. Mówi się o nieprawidłowościach, ale o tym szerzej w Gazecie Miasteckiej 6 lipca. 

Portal

miastko24.pl

Napisał o tym

pierwszy

Teraz do głosu dochodzi drugi radny powiatowy - Michał Zajst, brat kandydata na burmistrza Miastka, Witolda Zajsta. Zszokował go brak zaproszenia na piątkowe, uroczyste obchody 70-lecia “Startu” Miastko. Michał Zajst jest byłym piłkarzem "Startu". Kiedyś był dziennikarzem, a wręcz kronikarzem tego klubu. Na prośbę Jana Ponulaka przed 70-leciem dostarczył stare wycinki z gazet. Ze zdziwieniem dowiedział się, że nie otrzymał zaproszenia na klubowy jubileusz, chociaż inni radni powiatowi zaproszenia dostali. Podejrzewa, że prawdziwym powodem takiego postępowania jest fakt, że jego brat jest rywalem komisarz Kiempy w wyborach na burmistrza Miastka. 

- Nie mówię, że jestem kimś wyjątkowym, ale jeśli wszyscy radni powiatowi dostali zaproszenia, a ponadto jestem byłym piłkarzem "Startu" Miastko, dostarczyłem materiały na ten jubileusz, a nie dostałem zaproszenia, to jestem mocno zdziwiony takim postępowaniem. Moim zdaniem prezes Jan Ponulak zrobił to celowo - krytykuje Michał Zajst. 

Jako piłkarz w "Starcie" Miastko grał w latach 90. Później pracował jako dziennikarz w Dzienniku Bałtyckim. Na początku lat 2000 był z tego powodu kronikarzem "Startu". Ponadto jeszcze zaangażował się w drużynę oldbojów. Wielokrotnie powtarzał, że "Start" Miastko ma w sercu. 

- Przykro mi, że dla prezesa Ponulaka ważniejsza jest polityka. Jednych radnych powiatowych zaprasza, a innych nie zaprasza na jubileusz - krytykuje. - Pan Ponulak dzisiaj ewidentnie "odpycha od siebie" osoby, które kiedyś znał. Poszedł w określonym kierunku i próbuje ciągnąć za sobą klub. 

Michał Zajst zawczasu ostrzegł, że nie przyjmuje tłumaczenia o ewentualnym zapomnieniu wysłania zaproszenia. Jego zdaniem, jeśli tak to prezes "Startu" będzie tłumaczyć, to jest to celowa zagrywka.

- Warto podkreślić, że pan Ponulak uaktywnia się tylko wtedy, gdy jest coś do wygrania. Gdy przegrał wybory w 2018 roku z Danutą Karaśkiewicz, zniknął na jakiś czas, a teraz znowu publicznie się pojawia. Przypiął się do komisarz Kiempy - komentuje radny Zajst.

Sprawdzamy czy inni radni powiatowi dostali zaproszenie. Paweł Biernacki potwierdza, że został zaproszony. To samo Marek Grymbowski. 

- Pan Ponulak zaprosił mnie bezpośrednio. Dostałem również pisemne zaproszenie - potwierdza radny Grymbowski. 

Zgodnie z przewidywaniami radnego Michała Zajsta, Jan Ponulak zapewnia, że zaproszenie dla Zajsta było przygotowane, ale przez nieuwagę nie zostało dostarczone. 

- Organizacyjnie zostało to faktycznie zaniedbane. W gąszczu tych wszystkich zaproszeń zostało zagubione w teczce. Błąd ten naprawiliśmy i zaproszenie już dostarczyliśmy - wyjaśnia Jan Ponulak. - Łącznie trzy zaproszenia zostały włożone do teczki i zapomniane przez ludzką nieuwagę. 

Ponulak podkreśla, że komu, jak komu, ale Michałowi Zajstowi na pewno dałby zaproszenie. Zaznacza, że przez lata bardzo dobrze mu się z nim współpracowało. Podkreśla raz jeszcze, że niedostarczenie zaproszenia był to błąd i bije się w pierś, ale nie w swoją, tylko w "klubową". Ponulak wielokrotnie podkreślił, że nie można doszukiwać się tu teorii spiskowej. Nie ma to nic wspólnego z faktem, iż to brat kandydata na burmistrza, Witolda Zajsta. 

Takie tłumaczenie Michała Zajsta nie przekonało. Gdy usłyszał zeznania Ponulaka, opowiadającego o zaproszeniu zagubionym w teczce, radny Zajast skwitował to w "żołnierskich słowach". 

- Takie bajki może dzieciom opowiadać. Natomiast, jeśli według prezesa Ponulaka zaproszenie dla mnie zagubiło się w teczce, to z pewnością nie była to czarna teczka, ale raczej czerwona. Wszyscy wiemy o co chodzi…

Do głosu dochodzą też działacze Startu Miastko, którzy zgłosili się do redakcji. Mówią o rzekomych nieprawidłowościach, m.in. finansowych. Przewidują, że sprawa może trafić do prokuratury. Mówi się o próbie odwołania prezesa Ponulaka. Więcej na ten temat w Gazecie Miasteckiej 6 lipca.

(M.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (24)

LuizaLuiza

16 7

To upadek moralny komitetu wyborczego Pani Kiempy.Dno i metr mułu. Wsyd,zenada i próba rozczłonkowanie Klubu Upolitycznienie i wyzyskiwanie wizerunkowiem osiągnięc sportowych. Incydent ten można porównać do incydentu jaki miał miejsce kilka dni temu .Znany wszystkim Pan Dareczek lokalny mąż stanu Miastka i nadworny fotograf nieomalże ruszyłby na jednego z kandydatów odwiedzjacyxh mieszkańców. Taka kultura.Wiecej alkoholu 22:55, 29.06.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

JarekJarek

10 3

Niektórzy mówią, że "dno moralne" to bieganie do gazet (tych ulubionych) z każdą *%#)!& Ilość materiału dostarczonego do prasy przez braci Zajstów bije rekordy miasteckiego Guinnessa.
23:09, 29.06.2022


FaktFakt

14 2

Ciekawe czy na imprezy policyjne też dostaje zaproszenia? 23:03, 29.06.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ElonElon

5 9

Nie wiem ale twoja żona dostaje 😄 23:30, 29.06.2022


prawdaprawda

9 6

Ponulak to były komuch PZPR Sekretarz,
Ponulak to były ORMO-wiec 23:06, 29.06.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Druga prawda Druga prawda

9 1

Komuchy byli komuchami, bo to dawało w tamtych czasach przywileje. Tak teraz politycy PiS siedzą w pierwszej ławie u Rydzyka, bo im się to politycznie opłaca. Brudy KK wypłyną prędzej czy później. Żebyście się nie zdziwili, jeśli kilkanaście lat będzie wstyd wspominać, że się było ministrantem w instytucji, w której afera goni aferę i już nie ma takiego dywanu, pod który dałoby się zamieść przekręty finansowe kardynałów i skandale obyczajowe wikarych. Komuchy też początkowo gorąco wierzyli, że służą słusznej sprawie a teraz ich za to po gębie leją.
Będą się kościelni wstydzić, że byli takimi naiwniakami i z tacą latali, żeby oddać dziesięcinę na limuzyny, helikoptery i grube imprezy z panienkami na najwyższych szczeblach za murami Watykanu.
01:09, 30.06.2022


prawdaprawda

14 4

Ogladałem ostatnie obrady rady miejskiej i szok.
Radni doszli do wniosku że szpital był i jest bardzo zadłuzony i za to zadłuzenie odpowiada kiempa.
Gdy karaskiewicz mowiła ze szpital jest zadłuzony to nikt jej nie słuchał
Gdy karaskiewicz odwołała kiempę to radni głosowali za referendum
W tym monencie jest moje zdziwienie i pytanie
Za co odwołalisciew karaskiewicz?
Za to że odwołała ze stanowiska babę co narobiła długów?????????????
Kiedyś to nazywało się niegospodarność i za to szło się za kraty do wiezienia.
Głosowanie o absolutorium dla burmistrza za rok 2021 ----Kabaret , osiołki zastanawiają się i głosują w stosunku do byłej burmistrz , której juz nie ma ,hehehehe
( proszę idioci z rady wskazać choć jedną uchwałę , której burmistrz nie wykonała, za co ja odwołaliście?)
Kolejne głosowanie nad wykonaniem budzetu--- osiołki głosują za poprawnym wykonaniem budżetu.
GŁÓWNYM POWODEM REFERENDUM BYŁO ODWOŁANIE KIEMPY za nieprawidłowości w szpitalu i nieprawidłowosci w szkole w Kamnicy i tu sie kłania Hingst.
Jakoś sprawa 500 tys zł do zwrodu szybko ucichła
Czy to dług wdzieczności za referendum (kobitki kiempa i hingst sie dogadały)
Mam pytanie kiedy przeprosicie publicznie karaskiewicz za trafną decyzję o odwołaniu kiempy z prezesa szpitala i za to że dbała o finanse gminy????????????
No co gruby, milicjant, śmietana i spółka?
Jeszcze troche poczekamy a jak nie to jest na was jeden sposób trzeba was napier..... aż zrozumiecie pustaki że popełniliście błąd.
oj hejza juz pisiorek ( lisek farbowamy)
Naród wprawiony i w miesiąc rade odwoła w referendum.

https://www.youtube.com/watch?v=sCJtdOamZF4

od 38 min cała prawda 23:13, 29.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

fo pafo pa

6 0

Mi by było *%#)!& chwalić się tym, że ktoś mnie nie szanuje. 23:14, 29.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ewaewa

20 4

Wierszyk na wybory w Miastku

Taka sobie pchełka mała.

Była sobie pchełka mała,
Wielką menadżerką się nazwała.
"Pokończyłam wszystkie szkoły,
Mam dyplomy, protokoły,
Jestem wielce doświadczona,
Czuję się więc zaproszona".
Przyjechała, porządziła,
Całą spółkę prowadziła.
A gdy wyszło, że mataczy,
Kombinuje, knuje w pracy,
Że wpędziła nas w kłopoty,
Wyrzucono ją z roboty.
Więc rzuciła od niechcenia:
"Nie mam sobie nic do zarzucenia!
Ja tak tego nie zostawię,
Wrócę i się z Wami rozprawię."
Jak mówiła, tak zrobiła,
Wszystkich do wiatru wystawiła.
"Uwaga! Rzecz poważna,
Jestem teraz bardzo ważna.
Dostałam nominację od premiera,
Więc słuchajcie mnie cholera!
Nie potrzebuję do rządzenia Rady,
Bo nie po to mam układy.
Rządzić będę tylko ja,
Byście mi nie przeszkadzali ha, ha, ha.
A że robi się gorąco,
Mam ekipę sprzątającą
I niczego nie znajdziecie,
Bo ja rządzę tutaj przecie."
Więc skrzyknęła stado pcheł,
Pracowały cały dzień,
Potem drugi, jeszcze trzeci...
" Mam porządek drogie dzieci.
Nic mi teraz nie zrobicie,
Bo działamy bardzo skrycie.
Kartoteka wyczyszczona,
Odpowiadać będzie ONA.
Jestem czysta, już umyta,
A zrobiła to ma świta.
Mam zaplecze wiernych pcheł
Do czyszczenia moich dzieł.
Tylko wybrać mnie musicie,
Bo planuję sobie skrycie.
Wezmę w banku kredyt mały,
Wszak świat zwiedzić muszę cały.
Pozałatwiam, co mi trzeba,
Dla mnie zrzućcie mannę z nieba.
I podniosę Wam podatki,
Bo wysokie me wydatki.
Jeszcze szpital zamknę Wam,
Bo interes w tym też mam.
Chyba od położnictwa zacznę wiecie?
Teraz gdzie rodzić miały nie będziecie.
Przyjdzie czas i na resztę szpitala,
Mój plan jest super jak ta lala.
Mam poparcie u Wojewody,
Więc narobić mogę szkody.
A że puszczę Was z torbami?
Cóż... Winni będziecie sobie sami.
Cwana jestem niesłychanie,
Na mnie głosuj więc baranie!" 23:15, 29.06.2022

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

Statystyk czytelnictStatystyk czytelnict

7 3

Rozczaruję cię. Najwytrwalsi dotrą tylko do 3 wersu tej marnej liryki. Do końca nikt. 00:42, 30.06.2022


GosciniGoscini

2 1

💪👏👏👏 07:06, 30.06.2022


OlaOla

4 1

Nie wysilaj się ...Wiem że ty Statystyk masz problemy z płynnym czytaniem. 10:35, 30.06.2022


Witold nieGombrowiczWitold nieGombrowicz

8 4

Kiedyś w gazecie był wierszyk o panu Witoldzie Zajście z jaką kulturą potraktował starszą panią. To nie była kultura rodem ze Szkoły Muzycznej. Oby petenci miasteckiego urzędu nie musieli tworzyć tego typu wierszy. 23:35, 29.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

chorągiewchorągiew

13 3

a Zajst nie kandydował od Ponulaka że mu teraz kolor teczki nie pasuje? 23:51, 29.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

żal. plżal. pl

14 2

Hehe, co za przedszkole. Mamusiu, Jaś mnie nie zaprosił na urodziny... Ze złości powiem wszystkim, że jest złodziejem i pijakiem (bo każdy złodziej to pijak- wiadomo) no i jeszcze komuchem.
Tym artykułem najbardziej zaszkodził... sobie.
00:36, 30.06.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

bystrobystro

6 1

tera to wszyscy będą go prosic ze strachu żeby nie wylondować w necie. tak to sobie skubany wymyslil 00:42, 30.06.2022


TowarzyszTowarzysz

5 5

Ponulak trzyma to zaproszenie w tej czerwonej teczce w której przywieziono go do komitetu PZPR w Miastku.
Teczka była duża to i koperta się w niej zawieruszyła. 🤣🤣🤣🤣🤣 09:23, 30.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

asas

12 3

Nie zrobimy z Miastka " Kiempic" !!! 10:31, 30.06.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

abeabe

4 1

Od Kępic to z daleka 13:47, 30.06.2022


asas

0 1

abe może zbyt suptelnie to napisałem i nie zrozumiałeś 🙂 19:35, 30.06.2022


PrawdaPrawda

14 2

Szanowni wyborcy ja Nie mam złudzeń jeśli wybory wygra Zajst lub Szopa to będzie tak jak by wygrała Kiempa .Przecież to oni z kwiatami jeździli do Dolska jak nakręceni. 10:59, 30.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


Dom KulturyDom Kultury

7 1

Ja rozumiem że kultura wedle pana kandydata Zajsta to taka ważna sprawa dla Miastka, że nawet bratanek w komentach o wujku Witku pisze : Pan Witold.
Mieszkańcy uczcie się jaka bufonada nas czeka pod przykrywką niby swojaka 00:44, 01.07.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

CultureCulture

1 2

Każdy wie że Zajst gra , grał od początku referendum tylko w jednym celu , braciszek no cóż , sam nie wie kim chce być , dziennikarz , policjant , organista :) pasowałby mu policjant ale % 23:40, 01.07.2022


REKLAMA
REKLAMA
0%