Zamknij
REKLAMA

Dodatek węglowy. Czy w Miastku możemy już składać wnioski?

19.49, 17.08.2022 P.K.
Skomentuj
REKLAMA

W ubiegłym tygodniu weszła w życie ustawa o dodatku węglowym. 3000 złotych dofinansowania mogą uzyskać gospodarstwa domowe, których głównym źródłem ogrzewania jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy. Czy w Miastku możemy już składać wnioski?

 - Wnioski o dodatek węglowy – podobnie jak w przypadku dodatku osłonowego, będzie można składać w terminie do dnia 30 listopada 2022 r. do Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Miastku, który został upoważniony przez Burmistrza Miastka do realizacji tego zadania. Dodatek będzie wypłacany w terminie miesiąca od dnia złożenia wniosku - informują miasteckie władze. 

Warunkiem uzyskania dodatku węglowego będzie posiadanie wpisu lub zgłoszenie źródła ogrzewania do centralnej ewidencji emisyjności budynków, o której mowa w ustawie z dnia 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków. 

Wniosek o dodatek węglowy do pobrania TUTAJ. Możemy także pobrać jego papierową wersję w  Biurze Obsługi Klienta w Urzędzie Miejskim w Miastku oraz w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Miastku ul. J. Tuwima 1.

KLIKNIJ przycisk SUBSKRYBUJ na stronie głównej FB i otrzymuj e-mailem Gazetę Miastecką w wersji PDF! Tylko dla subskrybentów premierowe reportaże wideo i pełne wersje tekstów, niedostępne na portalu www.miastko24.pl!

(P.K.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

MirekMirek

0 0

Gmina Miastko powinna wziąć na szkolenie Koczałę. Na stronie Koczały dożynki imprezy,no sama sielanka. Wnioski przyjmowane od 1 września ,bo nie rozumieją przepisów,ustaw. Dla mieszkańców brak jakichkolwiek informacji.Jak zresztą nie pierwszy raz. Wojt zajęty ściąganiem podatków i zdjęciami na pokaz z potupajek wiejskich. 23:41, 31.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%