Zamknij
REKLAMA

Powstaje skatepark. Będzie też ŚCIANA dla artystów [WIDEO]

12.25, 11.11.2022 M.W. Aktualizacja: 12.36, 11.11.2022
Skomentuj Łukasz Jurczyński i burmistrz Witold Zajst, ustalają lokalizację specjalnej ściany, która zostanie zbudowana przy skateparku na Kaczym Dołku
REKLAMA

Miał być sam skatepark, ale będzie coś więcej. Burmistrz Witold Zajst wpadł na pomysł uatrakcyjnienia terenu, na którym powstaje skatepark wart ponad 1,1 mln zł. Zbudowana zostanie też specjalna ściana dla artystów graffiti, którzy będą mogli dać pokaz swoich artystycznych możliwości. 

- Ścianka powstanie po to, aby nasi artyści swoje emocje mogli przerzucać na mury - mówi burmistrz Miastka.

Artystów reprezentuje 32-letni Łukasz Jurczyński. Jak zapowiada, gdy ścianka dla artystów graffiti zostanie zbudowana, będą tam nie tylko tworzyć swoje dzieła, ale i prowadzić warsztaty dla początkujących artystów.

- Chcemy łączyć pokolenia. Zamierzamy wdrażać różne projekty, aby łączyć młodzież i przybliżać im temat sztuki graffiti - zapowiada Jurczyński. 

[WIDEO]90[/WIDEO]

Przypomina on, że Miastko ma bogate tradycje, jeśli chodzi o sztukę graffiti. Wystarczy wspomnieć dawne wydarzenia o nazwie Graffiti Jam. Artyści ze sprejami w rękach malowali swoje dzieła na pobliskim murze, przy Kaczym Dołku. Teraz dostaną wielką ścianę. Będzie ona dla nich jak płótno dla malarza. 

- Aktualnie w Miastku nie ma miejsc, które są legalnie udostępnione dla artystów graffiti. Chcielibyśmy, żeby takie miejsca powstawały. Ściana graffiti cieszy oko i sprawi, że będzie tu pięknie i kolorowo - zapowiada Jurczyński. 

Zaznacza on, że graffiti to nie tylko bazgroły malowane przez wandali na murach. Prawdziwi artyści nie dopuszczają się wandalizmu, więc tym bardziej potrzebna jest im taka ściana.

- Nie identyfikujemy się z takimi aktami wandalizmu. Chcemy tworzyć sztukę i sprawiać, żeby świat wokół nas był piękniejszy, bardziej kolorowy - zaznacza Jurczyński. 

Co do samej ściany, wyjaśnia on, że nie musi być ona gigantyczna. Wystarczy, żeby pomieściła 3 - 4 prace. Będą one eksponowane przez jakiś czas, a później zostaną zamalowane i powstaną kolejne, nowe malunki. Można powiedzieć, że ściana dla graficiarzy będzie jak żywy organizm. W zależności od sytuacji, będzie cieszyć oko innymi obrazami.

Artyści przewidują, że w dalszej perspektywie być może uda się przywrócić do Miastka konkursy dla artystów graffiti.

Sam skatepark ma wymiary 58 x 28 m. Jest dostosowany do jazdy na rolkach, hulajnogach, deskorolkach i rowerach typu BMX. Oprócz tego będzie stacja rowerowa, stojaki na rowery, ławki, ciągi piesze i oświetlenie. Na budowę skateparku gmina pozyskała dofinansowanie w wysokości 1 mln zł z programu Polski Ład. Inwestycję wykonuje firma Mizan z Gdańska. 

- Przewidujemy, że zakończenie robót nastąpi w grudniu. Prace są na zaawansowanym etapie. Pewne urządzenie wyrastają z ziemi, ale jesteśmy też otwarci na pomysły - mówi burmistrz Zajst. 

[ZT]7367[/ZT]

ARTYKUŁ ARCHIWALNY - AKTUALNE INFORMACJE w papierowej Gazecie Miasteckiej

Możesz też kupić e-wydanie. KLIKNIJ przycisk SUBSKRYBUJ na stronie głównej FB i otrzymuj e-mailem Gazetę Miastecką w wersji PDF!

(M.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

20 mln20 mln

6 1

No i fajnie, że w końcu coś powstaje dla młodych ludzi. Ale co poza tym panie burmistrzu? Do roboty, bo czas rozliczeń nadchodzi. A 20 mln na strefę inwestycyjną przemysłową już przeszło koło nosa. 12:58, 12.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

tomektomek

4 1

Uścisk ręki ,lans na portalach społecznościowych ,ładne zdjęcie chyba tylko tyle można uzyskać z tych wielkich planów jakie miały być w Miastku.Wszystkie inwestycje rozpoczęte to chyba nie jego zasługa. 09:48, 13.11.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

EloElo

2 1

Uspokój się człowieku albo weź maść... 12:55, 13.11.2022


REKLAMA
0%