Zamknij
REKLAMA

Mikołajkowa akcja krwiodawstwa w Miastku

13.31, 23.11.2022 P.K. Aktualizacja: 13.32, 23.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem! Regionalne Centrum Krwiodawstwa w Słupsku przy wsparciu miasteckich krewniaków organizuje Mikołajkową Akcję Krwiodawstwa. Krwiobus będzie czekał na Was 6 grudnia od 08:30 do 12:30 przy ul. Kazimierza Wielkiego 24 - na parkingu za PSB Mrówka! Krew to najlepszy dar, jaki możesz podarować drugiemu człowiekowi!

Regionalne Centrum Krwiodawstwa w Słupsku zachęca do donacji każdą zdrową osobę ważącą powyżej 50 kg i mającą między 18 a 65 lat. Każda jednostka krwi jest na wagę złoto i może uratować niejedno ludzkie życie. Szczególnie pożądane są osoby o minusowej grupie krwi, gdyż jest ona najrzadsza i to właśnie jej najczęściej brakuje w bankach krwi.

- Przed oddaniem krwi należy zjeść lekkostrawny posiłek oraz zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu, nie spożywać alkoholu ani innych substancji zmieniających nastrój i ograniczyć palenie papierosów - zalecają lekarze

Jednocześnie centra przypominają, że po szczepieniu przeciwko COVID-19 trzeba odczekać, by oddać krew. W przypadku szczepionki firm Pfizer/BioNTech i Moderny to 48 godz. Z kolei po AstraZenece lub Johnson&Johnson trzeba odczekać 14 dni. W przypadku wystąpienia ewentualnej reakcji poszczepiennej krew można oddać po upływie 7 dni od całkowitego ustąpienia objawów.

[ZT]8582[/ZT]

(P.K.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%