Podwyżki cen prąd w wyskości ok. 10 proc. będą utrzymane, ale rząd wycofuje się z rozdawania pieniędzy na dzieci. Będą inne programy wsparcia dla rodzin. Taka jest zapowiedź minister rozwoju Jadwigi Emilewicz.
Padła informacja, że w budżecie państwa brakuje 7 miliardów złotych. W pierwszej kolejności zniknąć mają trzynaste emerytury i 500 plus na osoby niepełnosprawne. Podaje się granicę 1600 zł brutto świadczeń socjalnych na jedną rodzinę. Rząd prawdopodobnie robi to, o czym mówiło wiele grup społecznych. Nieopłacalne będzie niepracowanie, a przecież rąk do pracy brakuje na rynku.
Co o tym sądzicie? Najlepsze opinie opublikujemy we wtorek 10 grudnia w Gazecie Miasteckiej.
:) 14:37, 08.12.2019
Proponuję dalej głosować na PiS :)
Gość18:10, 09.12.2019
Proponuję zając się tematami związanymi z Miastkiem. Coś widać, że chyba gazetka nie schodzi, mało odsłon na www to co.. trzeba spróbować tematów ogolnopolskich.. a nóż może się przyjmie :D
Redaktor20:19, 09.12.2019
Gazetka schodzi, a www to dla nas taki tam zsyp informacyjny. Wrzucamy co popadnie, bo ważniejszy jest dla nas papier. Akurat ta informacja do ręki wpadła, więc poszliśmy na łatwiznę i wrzuciliśmy, aby zbulwersować takich osobników jak Szanowny Internauta ;) PS. Odsłony nie mają dla nas żadnego znaczenia, a świadczy o tym np. brak klikanych galerii zdjęć :)
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu miastko24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Mistrzowski sezon. Czy Start zagra w IV lidze?
Jak zwykle na nic pieniędzy nie ma. Wstyd
Xxx
17:34, 2026-06-08
Wielka fabryka jaj pod Miastkiem. 400 milionów
Widzę, że niektórym komentującym brakuje ambicji, skoro tak bardzo podoba im się wizja pracy w kurnikach. Jakie podatki, jaka kasa dla gminy? O czym wy ludzie gadacie. Wypadałoby patrzeć trochę szerzej niż na czubek własnego nosa, bo w ogólnym rozrachunku stracicie dużo więcej, niż wydaje się wam, że zyskacie. Nie macie pojęcia jaki to jest cenny przyrodniczo teren, ważne jest że inwestor obiecuje 100 miejsc pracy! A dla kogo, to w sumie nie wiadomo. Na pewno wszystkich przyjmą z otwartymi ramionami do pracy w administracji. Nikt nikogo też nie zmusza do pracy na paleciarni w Kamnicy, więc o jakim wyzysku jest mowa? Chyba każdy wie na jakie warunki pracy się godzi, za jaką stawkę i co należy do jego obowiązków. Do Miastka jest pare kilometrów, śmiało można do pracy dojechać nawet rowerem, skoro jest tak źle.
Masakra
10:59, 2026-06-08
Wielka fabryka jaj pod Miastkiem. 400 milionów
Skoro praca przy paletach to taki wyzysk to dlaczego wielu ludzi pracuje tam kilkanaście lat? Oczywiste ze nie każdy musi być zadowolony, ale przedstawianie takiej pracy jako wyzysk jest po prostu niesprawiedliwe wobec osób które same zdecydowały się tam pracować. Sprzeciw dotyczy ogromnej przemysłowej fermy na terenie o dużym znaczeniu przyrodniczym a nie miejsc pracy. Poza tym myślisz że praca na fermie z definicji będzie taka super lepsza niż praca w tartaku? To po prostu inny rodzaj pracy, Praca jak każda inna, jeśli chcesz pracować to będziesz i nieważne czy to przy kurach czy przy deskach czy paletach . Ale sugerowanie ze sprzeciw wynika z rzekomego "wyzysku" czy strachu przed konkurencją jest zwyczajnie nieuczciwe i odwraca uwage od rzeczywistego problemu, którym jest lokalizacja tej inwestycji .
Do człowieka o nicku
10:31, 2026-06-08
Wielka fabryka jaj pod Miastkiem. 400 milionów
CIEMNOGRÓD TO LUDZIE KTÓRZY NIE WIDZĄ JAKIE BOGACTWO MAJĄ POD NOSEM I BYLE INWESTOR IM ZAMIESZA W GŁOWIE OBIECUJĄC PARĘ GROSZY NA STRAŻ CZYT FESTYN. INWESTYCJA POSTAWI MIASTKO NA NOGI?! WIESZ O CZYM TY MÓWISZ? PODATEK ROLNY JAK BYŁ PŁACONY TAK BĘDZIE TAKA FERMA NIE PŁACI PODATKU JAK NORMALNE FIRMY W DODATKU W POIERWSZYCH LATACH BĘDZIE ZWOLNIONA
brak
09:53, 2026-06-08