Zamknij
REKLAMA

Ruszył Rajd Breslau. Czytelnik: Kto na to pozwolił? [WIDEO]

19:02, 15.09.2020 | M.W.
Skomentuj
REKLAMA

Wystartował Rajd Breslau, który w naszym regionie przebiega głównie po terenach leśnych, za zgodą nadleśnictw. Nie wszystkim to się podoba. 

Skargi płyną z gminy Miastko, wskazujące na niszczenie lasu i zakłócanie zwierzynie spokoju, a także z gminy Bobolice.

- Drugi rok z rzędu przez dawny tor kolejowy Bobolice - Polanów przebiega trasa przejazdu Rajdu Breslau. Odcinek toru (droga gminna oznaczona w ewidencji jako inna) przez wsie Gorawino, Stare Borne, Drzewiany jest używany do przejazdu rajdu. Do gminy Bobolice nie wpłynęło żadne zawiadomienie. Rozłożone zostały tabliczki ostrzegawcze przez organizatora. Tylko z nich mieszkańcy się dowiedzieli o dziesiątkach przejeżdżających pojazdów terenowych. Ten skandal trwa drugi rok z rzędu. Rolnicy piszą maile do gminy, że bydło ucieka, droga jest niszczona - alarmuje mieszkaniec gminy Bobolice. - Dalsze odcinki toru są pod zarządem Lasów Państwowych - pewnie tam są zgody. Jest to ogromny rajd dla zagranicznych uczestników. Który odbywa się kosztem lokalnych mieszkańców kolejny raz. Ktoś robi potężny interes kosztem lokalnej ludności, narażając ich na niebezpieczeństwo.

Tymczasem miastecki radny Tomasz Śmietana, leśniczy z Nadleśnictwa Dretyń, relacjonuje przebieg rajdu. Na uwagę mieszkańca, że gdyby grzybiarz w taki sposób wjechał do lasu, zostałby ukarany mandatem, radny-leśnik odpowiada w taki sposób.

- Jak będą stosowne pozwolenia i uprawnienia, takie jak organizatorzy rajdu musieli miesiącami załatwiać, to gwarantuję, że straż leśna nie wystawi mandatu - zapewnia Śmietana, który opublikował nagrania z przejazdu.

Oto wideo od organizatorów.

Co na to organizatorzy i przedstawiciele lokalnych władz? Ciąg dalszy sprawy w Gazecie Miasteckiej od 22.09.

(M.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (7)

MiastczaninMiastczanin

3 3

Srtaz lesna to prostytutki ktora za hajc przymknie oko 20:02, 15.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0 2

morda k u r w a frajerze. normalnie jak smiec przez ktorego podniesli cene wywozu 14:35, 16.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

hbhb

0 1

redaktor jak zwykle plotki zbiera ale jak sprzatniesz Miasto ze śmieci to nie napisze ale że morde ktos obił po pijaku to na pierwszej stronie 22:09, 16.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

bh 40.5bh 40.5

0 0

BUAHAHAHAHAHAHHAHAA 22:24, 16.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

bhbh

0 0

i nie śmieć śmieciu n i e d o *%#)!& a n y analfabeto 15:40, 17.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

bhbh

0 0

i nie śmieć śmieciu n i e d o Jj.Ee.b. a n y analfabeto 15:42, 17.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JankaJanka

0 0

To niech sobie jeżdżą tylko po lasach skoro nadleśnictwo wydało zgodę. A nie niszczą drogi gminne które i tak i nie są w dobrym stanie. Rajd spoko okej ale uczestnicy mogli by się zachowywać jak ludzie o ile w lesie sobie mogą cisnąć , to w terenie zabudowanym mogli by zwolnić. Sama byłam świadkiem jak trąbili i wyprzedzali autobus szkolny który dopiero co wysadził dzieci. Oczywiście podczas wyprzedzania leciały im kamienie spod kół część dzieci oberwało boleśnie po nogach. Niektórzy jak pomylili trasę to zawracali na prywatnych posesjach w dynamiczny sposób niszcząc ludziom podwórza. Jednemu mieszkańcowi od lecącego spod kół kamienia pękła szyba w aucie. Mnóstwo skarg po tym rajdzie a co robi gmina Bobolice ? Pozwala na kolejny i jeszcze się tym chwali na fb. Znowu poniszcza drogi gruntowe gminne a naprawić nie ma komu. No żałosne. Niech będą te rajdy ale niech się odbywają w sposób bezpieczny! 13:43, 30.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%