Zamknij

Puchar Polski dla młodego zapaśnika z Miastka

14:00, 02.03.2021 P.K Aktualizacja: 14:00, 02.03.2021
Skomentuj

W Warszawie odbył się I Puchar Polski Kadetów w zapasach w stylu klasycznym (do lat 17). Na trzech matach zapaśniczych rywalizowało 234 zawodników z 48 klubów z całej Polski. Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko reprezentował Piotr Ziembicki, który zdobył zloty medal w kategorii wagowej do 55 kg. W tej wadze startowało aż 25 zawodników.

- Wspaniały występ Piotrka w Pucharze Polski zapewnił jemu start w XXVII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która odbędzie się w dniach 1-3 maj. Mamy nadzieje, że zwycięstwo w tych zawodach da Piotrkowi przepustkę do reprezentowania Polski na Mistrzostwach Europy i Świata Kadetów.- komentuje Kazimierz Wanke, trener miasteckich zapaśników.

W klasyfikacji klubowej ZKS Miastko zajął 14 miejsce na 48 starających klubów. Zwyciężyła Unia Racibórz przed Olimpijczykiem Radom i Śląskiem Wrocław. W klasyfikacji województw pomorskie uplasowało się na drugim miejscu.