Zamknij
REKLAMA

Awans miasteckich tenisistów na OLIMPIADĘ

10:19, 26.04.2021 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

UKS Junior Miastko wygrał Eliminacje Wojewódzkie do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w tenisie stołowym (Mistrzostwa Polski Kadetów). W półfinale UKS Junior wygrał z drużyną ze Starogardu Gdańsku 3:1.W decydującym pojedynku o awansie Kacper Niewiadomski i Piotr Biernacki wygrali z drużyną z Gdyni 3:1.

Drużyna z Miastka reprezentowała będzie województwo pomorskie na Olimpiadzie Młodzieży. Za tydzień eliminacje indywidualne. Trzymamy kciuki. Historyczny awans na Ogólnopolska Olimpiadę młodzieży w Tenisie Stołowym. Historyczny ponieważ drużynowy. Jeszcze nigdy nie udało się drużynie z Miastka reprezentować województwa pomorskiego na OOM (mistrzostwa polski kadetów).

Drużynę trenuje trener Dariusz Adamczyk, który prowadzi również zespół w rozgrywkach III ligi tenisa stołowego. Awans do OOM oznacza udział w rozgrywkach wśród najlepszych tenisistów w kraju.

- Mieliśmy już udział w indywidualnych mistrzostwach polski żaków, młodzików ale jeszcze nigdy w kadetach i to w drużynie. Satysfakcja jest tym większa, że udało się pokonać ośrodki z trójmiasta. Poprzez taką działalność pokazujemy, że w Miastku można zrobić fajną rzecz dla naszej młodzieży - komentuje trener Adamczyk.

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%