Zamknij
REKLAMA

Przegrany baraż! IV liga nie dla MKS Start Miastko

14:28, 23.06.2022 | P.K.
Skomentuj
REKLAMA

Mimo bardzo dobrego sezonu i zaciętej walki podczas meczu barażowego - MKS "Start" Miastko nie zagra w najbliższym sezonie w IV lidze. Wczoraj na Stadionie Miejskim przy ul. Słupskiej miasteccy piłkarze polegli w walce z zespołem Powiśle Dzierzgoń 3:4. Niewiele jednak brakowało, aby zespół awansował bez spotkania barażowego. Na przeszkodzie stanęły jednak związkowe procedury. 

W klasie okręgowej w ostatnich dniach panowało spore zamieszanie. Po tym, jak Sokół Wyczechy zrezygnował z awansu do IV ligi, początkowo wszystko wskazywało, że miasteccy piłkarze mogą cieszyć się z pewnego awansu, a w barażach zagra MKS Debrzno. Niestety, związkowe procedury okazały się nie do przeskoczenia. W związku z tym Sparta Sycewice pozostała w IV lidze, a Start Miastko musiał zawalczyć o awans w barażach.

- Różne sygnały dochodziły nas w ostatnich tygodniach, nie wiedzieliśmy, czy finalnie zagramy w tych barażach. Brakowało zapisów w regulaminie pomorskim, finalnie zadecydowała uchwała PZPN. Różnie można interpretować te wydarzenia, gdyż mówi się, że zasad się nie nagina. Zgodnie z nimi Sparta powinna spaść do klasy okręgowej, jednak tutaj zdecydowano się na odstępstwo. No cóż, pewnych decyzji nie przeskoczymy - mówi Bartłomiej Borowicz, trener MKS Start Miastko.

Mecz barażowy z zespołem Powiśle Dzierzgoń nie rozpoczął się zbyt szczęśliwie dla Startu Miastko. W ciągu pierwszych jedenastu minut goście strzelili miasteckiemu zespołowi aż trzy bramki. Drużyna się jednak nie poddała i walczyła dzielnie do samego końca. Finalnie dzięki fantastycznej końcówce - mecz zakończył się wynikiem 3:4. Bramki dla Miastka zdobył Piotr Trzeciński, Przemysław Spalik i Bartłomiej Borowicz.

- Chłopaki cały sezon pracowali na jak najlepszy wynik i należą im się za to wielkie słowa uznania, zwłaszcza jeśli chodzi o końcówkę sezonu. Baraże niestety nie poszły po naszej myśli. Źle weszliśmy w w pierwszą fazę meczu i później trzeba było to nadrabiać.  Można było to rozegrać inaczej. Nie chcieliśmy jednak zawieść kibiców i walczyliśmy do końca. Do remisu brakło naprawdę niewiele - mówi Bartłomiej Borowicz.

W związku z takim obrotem wydarzeń - MKS Start Miastko w przyszłym sezonie po raz kolejny zagra w klasie okręgowej. Miasteckim piłkarzom życzymy powodzenia w zbliżającym sezonie i liczymy, że za rok będą mogli cieszyć się oni z pewnego awansu. 

KLIKNIJ przycisk SUBSKRYBUJ na stronie głównej FB i otrzymuj e-mailem Gazetę Miastecką w wersji PDF! Tylko dla subskrybentów premierowe reportaże wideo i pełne wersje tekstów, niedostępne na portalu www.miastko24.pl!

(P.K.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

LewyLewy

0 0

A w tym Miastku to tylko Start jest, żenujące te obchody bez udziału innych klubów zapasy, siatkówka,tenis,badmintonom tu są wynik,i promujmy efekty, a nie KOMUNĘ, przecież ten Prezes wygląda jak żywy trup, można zrozumieć socjalizm w futbolu, ale bez przesady. Był sędzia cukiernik, pomocnik fryzjera, wyroki zapadły i może na tym koniec.
Niech koledzy socjaliści ze Startu przy zgodzie władz związku wydadzą swoją resztkę dolarów i wezmą laski na spacer do lasu tam powietrze czyste .... 01:36, 27.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%