Zamknij
REKLAMA

Świetny wynik siatkarek z UKS Morena!

15:27, 11.07.2022 | P.K.
Skomentuj
REKLAMA

W miniony weekend w Kołobrzegu odbył się Mini Puchar Bałtyku w Siatkówce Plażowej im. Janusza Kamińskiego. Zawody te mają status Mistrzostw Polski. Na turniej ten zakwalifikowała się para ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Miastku Hanna Roszczak i Lena Brodzińska. Zawodniczki na co dzień trenują w UKS MORENA i uczęszczają do klas sportowych o profilu siatkarskim. Finalnie zajęły 5. miejsce. 

Zawody odbywały się na plaży wschodniej w Kołobrzegu i były rozgrywane na 12 boiskach plażowych. Zjechały się drużyny z całego kraju. Turniej podzielony był na grupy po cztery zespoły. Po grach eliminacyjnych zawodniczki zajęły drugie miejsce i zostały rozstawione do gier właściwych. W grach eliminacyjnych nasza para jeden mecz wygrała ze Szczecinem 2:0 i przegrała 1:2 z Poznaniem.

W drugim dniu - po rozstawieniu par - rywalizacja odbywała się systemem brazylijskim do dwóch przegranych meczów. Pierwszy mecz nasze siatkarki wygrały z Zielona Górą 2:0. W drugim meczu para uległa parze z Elbląga 1:2 po bardzo wyrównanym i emocjonującym spotkaniu. W trzecim dniu rywalizacji nasze siatkarki rozgromiły 2:0 parę z Warszawy. Dzięki temu zwycięstwu nasza para awansowała do głównej ósemki.

W następnym spotkaniu nasze dziewczyny wygrały 2:0 z Olsztynem. W ostatnim meczu o awans do głównej czwórki spotkały się z parą z Białegostoku. Był to mecz bardzo dramatyczny i zacięty. Nasza para grała znakomicie i doprowadziła do tie breaka. Miastczanki miały trzy piłki meczowe, których nie wykorzystały i zakończyły rywalizacje na V miejscu w kraju.

- Nasze dziewczyny bardzo były chwalone przez innych trenerów za wyszkolenie techniczne i były brane za jedne z faworytek na podium. Jestem bardzo zadowolony i dumny z Leny i Hani. Są to bardzo pracowite i sympatyczne osobowości. Nie spodziewałem się tak wysokiego miejsca w mistrzostwach kraju, tym bardziej, iż dziewczyny dopiero zaczęły ze sobą trenować i grać na piasku - mówi trener UKS Morena. 

KLIKNIJ przycisk SUBSKRYBUJ na stronie głównej FB i otrzymuj e-mailem Gazetę Miastecką w wersji PDF! Tylko dla subskrybentów premierowe reportaże wideo i pełne wersje tekstów, niedostępne na portalu www.miastko24.pl!

(P.K.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

AlexAlex

0 0

Waszkiewicz i Łuczyk ,PiS i ich wygrana. Jeden wyłudzał kredyty z żoną drugi sex afery.Ludzie czy wam naprawdę padło całkowicie na gały??Co się z wami dzieje??
Przecież zakopujecie Miastko żywcem. I Ci wszyscy przeciwnicy PiS, wu obłudni hipokryci, tfuuu 22:44, 11.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%