Zamknij
REKLAMA

ZAPISZ SIĘ na VIII Bieg Zaślubin Polski z Morzem. Michał Kowalski zaprasza

14.27, 19.01.2023 M.W. Aktualizacja: 14.29, 19.01.2023
Skomentuj
REKLAMA

Już po raz ósmy na starcie we Władysławowie spotkają się biegacze, którzy pod pomnikiem gen. Józefa Hallera rozpoczną VIII Bieg Zaślubin Polski z Morzem “Od Hallera do Hallera” - mówi Michał Kowalski, dyrektor COS OPO Cetniewo, współorganizator Biegu. 

Jak co roku trasa tego biegu rozpoczyna się we Władysławowie, w dzielnicy Hallerowo tuż przy pomniku gen. Józefa Hallera, biegnie wzdłuż portu, następnie malowniczą ścieżką rowerową wzdłuż Zatoki Puckiej i kończy się po przebiegnięciu 12 km w również w porcie, tyle że puckim, również przy pomniku Hallera. 

To symboliczne miejsce, w którym 10 lutego 1920 roku gen. Haller wraz ze swoją Błękitną Armią dokonał symbolicznych zaślubin Polski z morzem. Centralny Ośrodek Sportu Cetniewo, wraz z gminą Władysławowo oraz miastem Puck, jest współorganizatorem tego wydarzenia. 

- Bardzo się cieszę, że po raz kolejny możemy brać udział w organizacji tego wydarzenia, które jest bardzo ważne i symboliczne nie tylko dla mieszkańców Władysławowa czy Pucka, ale i całego Pomorza Gdańskiego. W zeszłym roku, jak i latach poprzednich, Bieg cieszył się wysoką frekwencją niejednokrotnie przewyższając liczbę 400 uczestników na starcie. W tym roku również frekwencja dopisze. Są jeszcze wolne miejsca na starcie, zapraszamy! - dodaje Michał Kowalski.

Start Biegu w niedzielę 5 lutego. Link do zapisów: elektronicznezapisy.pl

[ZT]6687[/ZT]

 

(M.W.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%