Zamknij

Leon Rudnik Mistrzem Polski w zapasach!

13:19, 19.05.2023 D.W. Aktualizacja: 13:20, 19.05.2023
Skomentuj fot. Gmina Miastko/ MKS Miastko fot. Gmina Miastko/ MKS Miastko

W miniony weekend odbyły się Mistrzostwa Polski U-15 w zapasach w stylu klasycznym, będące jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Europy. Wydarzenie miało miejsce w Gomulinie. W zawodach wzięło udział 170 zawodników z 42 klubów z całej Polski. Klub Zapaśniczy Miastko reprezentowało trzech zawodników. Jeden z wychowanków klubu, Leon Rudnik, zdobył złoty medal w swojej kategorii wagowej.

Leon Rudnik rywalizował w kategorii wagowej 41 kg. W półfinale pokonał swojego klubowego kolegę - Dawida Wiktorczyka. W finale natomiast spotkał się z Patrykiem Remleinem z Unii Swarzędz. Starcie było bardzo wyrównane. W ostatnich sekundach drugiej rundy, Leon Rudnik wykonał rzut przez biodro, powalając swojego przeciwnika na łopatki przed upływem czasu regulaminowego. To zwycięstwo przyniosło mu tytuł Mistrza Polski U-15.

- Jestem dumny z postawy moich zawodników. Start był bardzo udany. Wygrana Leona z ubiegłorocznym reprezentantem Polski napawa optymizmem i dodaje wiatru w żagle. Liczę, że ten sukces zmotywuje go do jeszcze lepszego przygotowania się do Mistrzostw Europy U-15, które odbędą się na początku lipca na Węgrzech - komentuje Kazimierz Wanke, trener zapaśników.

Dawid Wiktorczyk, którego wspomnieliśmy wcześniej, zajął piąte miejsce. Trzeci zawodnik z ZKS Miastko - Dawid Zygmuntowicz - zajął ósme miejsce w swojej kategorii wagowej. Wszystkim zawodnikom - zwłaszcza mistrzowi - serdecznie gratulujemy!

KLIKNIJ przycisk SUBSKRYBUJ na stronie głównej FB i otrzymuj e-mailem Gazetę Miastecką w wersji PDF!