Zamknij
REKLAMA

Szkoła w Kamnicy WYGRAŁA! Kuratorium wydało pozytywną decyzję

01:05, 28.08.2020 | M.W.
Skomentuj
REKLAMA

Kuratorium Oświaty w Gdańsku przyznało rację Krystynie Hingst. Od 1 września Szkoła Podstawowa w Kamnicy może przyjmować uczniów. Tym samym prowadząca tę placówkę wygrała z władzami Miastka.

Radosna wiadomość dla prowadzącej szkołę i dla broniących placówki rodziców przyszła w czwartek 27 sierpnia. To widoczne poniżej pismo sporządzone 26 sierpnia. Na jego podstawie w Kamnicy może działać szkoła ośmioklasowa. 

To nie koniec potyczek z władzami Miastka, które od miesięcy płacą jedynie za klasy 1-3, wstrzymując subwencję oświatową na starszych uczniów. Dotychczas gmina nie wypłaciła ponad 700 tys. zł. Krystyna Hingst brała kredyty aby utrzymać placówkę, ale teraz najpewniej zwróci się do gminy o zwrot pieniędzy.

Na tym etapie konflikt nie jest zakończony. Przedstawicielka rodziców Magdalena Kiedrowska informuje, że władze Miastka nie zamierzają odpuścić.

- Burmistrz nie chce wpisać naszej szkoły do ewidencji placówek niepublicznych - informuje Kiedrowska.

Jaki będzie finał tej sprawy? Napiszemy o tym we wtorek 1 września.

Natomiast w bieżącym wydaniu Gazety Miasteckiej reportaż z opiniami rodziców, których dzieci są uczniami SP Kamnica. Ponadto krytyczne wystąpienie mieszkańców Kamnicy wobec wiceburmistrz Longiny Jankowskiej, mieszkanki tej miejscowości.

(M.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (15)

Wańka wstańkaWańka wstańka

9 0

Co na to Pani burmistrz Danuta, co na to pseudo radni, co na to Pani wiceburmistrz L., która jest z Kamnicy a która była w sporze za likwidacja szkoły we własnej miejscowości. Wstyd, wstyd. Słyszałem, ze Pani wiceburmistrz do domu z pracy wraca w nocy bo nie może spojrzeć w oczy mieszkańcom Kamnicy. Gratulacje dla Pani dyrektor i odważnych mieszkańców. Warto było walczyć to powinno dać wam i innym w podobnej sytuacji siłę. 13:42, 28.08.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

2 2

JAPA TAM KUURRWWAA LAMUSIE 08:17, 30.08.2020


goscgosc

2 4

dyrektor z kamnicy złozyła wreszcie wszystkie stosowne dokumenty i otrzymała opinię na mozliwość nauczania w klasach 1-8.
Kuratorium Oświaty w Gdańsku wydało 26 sierpnia br. pozytywną opinię w sprawie utworzenia w Kamnicy (gm. Miastko) 8-klasowej niepublicznej szkoły podstawowej.
Teraz gmina ma 30 dni na wpis szkoły- placówki do rejestru placówek niepublicznych, a jest to konieczne aby rozpocząć nauczanie.
Burmistrz musi (ma obowiązek) wpisać szkołę do takiego rejestru, jeśli spełnia wszystkie warunki (a Kamnica spełnia), ale formalnie ma na to 30 dni.
proszę pisać obiektywnie 18:22, 28.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

goscgosc

1 0

Kuratorium Oświaty w Gdańsku wydało 26 sierpnia br. pozytywną opinię w sprawie utworzenia w Kamnicy (gm. Miastko) 8-klasowej niepublicznej szkoły podstawowej. O tym jednak, czy 1 września br. placówka legalnie rozpocznie działalność, zdecyduje burmistrz Miastka Danuta Karaśkiewicz. Można sądzić, że do 1 września nie będzie wpisu placówki do rejestru placówek niepublicznych, a jest to konieczne. Burmistrz musi (ma obowiązek) wpisać szkołę do takiego rejestru, jeśli spełnia wszystkie warunki (a Kamnica spełnia), ale formalnie ma na to 30 dni.
- Dopiero dostałam pozytywną opinię kuratora. Trzeba przeanalizować komplet dokumentów. Nie wiem, czy zdążę do 31 sierpnia br. – mówi Danuta Karaśkiewicz, burmistrz Miastka. Nie chce wchodzić w szczegóły, ale przy okazji pyta, jak szkoła zamierza przeprowadzić nabór, nawet gdyby przyjąć, że wpis będzie 31 sierpnia br. (formalnie nabór powinien się rozpocząć po wpisie do ewidencji).
Z bardzo dużym prawdopodobieństwem należy przyjąć, że burmistrz Miastka wykorzysta przysługujący jej 30-dniowy termin, czym bardzo skomplikuje sytuację placówki w Kamnicy.

Przypomnijmy, że w Kamnicy od lat działa faktycznie szkoła w klasach 1-6, ale jako placówka publiczna prowadzona przez Krystynę Hingst. Od wielu miesięcy toczy się spór na temat legalności działania szkoły w Kamnicy jako placówki publicznej. Miastecki ratusz dowodzi, że szkoła ma pozwolenie na działanie w strukturze klas 1-3, a nie 1-6, czy 1-8. Na dzieci od czwartej klasy nie są przekazywane przez gminę pieniądze. Więcej, ratusz zażądał zwrotu pieniędzy za wcześniejszy okres. Krystyna Hingst nie zamierza zwracać pieniędzy, są odwołania. Dodajmy, że w tej sprawie toczy się też postępowanie w prokuraturze.

Nie ma co ukrywać, że ratuszowi nie zależy, aby w Kamnicy działała szkoła 8-klasowa. Gmina chce, aby dzieci z tego rejonu chodziły do gminnych szkół, szczególnie do SP nr 3 w Miastku.

Krystyna Hingst założyła szkołę niepubliczną na bazie dotychczasowej szkoły publicznej, bo to dla niej, uwzględniając aktualną sytuację, jedyna szansa na prowadzenie dalej szkoły i otrzymywanie na nią pieniędzy z budżetu państwa za pośrednictwem gminy.

Dodajmy, że rodzice uczniów, którzy chodzą do szkoły w Kamnicy, nie chcą ich posyłać do szkoły w Miastku. Dotyczy to m.in. dzieci niepełnosprawnych. 18:24, 28.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

gośćgość

0 0

Krystyna Hingst założyła szkołę niepubliczną na bazie dotychczasowej szkoły publicznej, bo to dla niej, jedyna szansa na otrzymywanie pieniędzy z budżetu państwa .
A to jest różnica.... coś się skończyło... 18:27, 28.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SP  KamnicaSP Kamnica

3 2

- Burmistrz nie chce wpisać naszej szkoły do ewidencji placówek niepublicznych - informuje Kiedrowska.


Pani Kiedrowska co pani plecie Burmistrz ma obowiazek wpisu do ewidencji po uzyskaniu przez panią Hingst wszystkich zezwolen i opinii . Burmistrz ma na to 30 dni.
Kurator opinie pozytywną wydał 26 sierpnia i proszę sobie dodać miesiąc.
Czy to takie trudne do zrozumienia?????????
18:37, 28.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Łukasz - szczenka Łukasz - szczenka

2 0

A teraz niektórzy będą mówili, że czarne jest białe, a białe jest czarne. Zacznie się interpretacja decyzji kuratorium, ze co prawda wydał opinię ale opinia to nie opinia, że burmistrz musi ale może itp. *%#)!& ! A decyzja jest jasna Szkoła Podstawowa w Kamnicy może działać i tyle. 13:20, 29.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LUKY LUK OLXLUKY LUK OLX

0 0

#SZADA FRAJERZE WOLNIEJ TAM KKUURRWAA PISZE 40
50+ JEST DLA OBYWTELI 08:20, 30.08.2020

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

..

0 0

dobrze się czujesz ? 09:31, 30.08.2020


LLLL

0 0

morda frajerze 09:42, 30.08.2020


LLLL

0 0

i zmaknij piizzzdddeeeee waflu 09:44, 30.08.2020


0 0

i zamknij piizzzdddeeeee waflu 13:23, 30.08.2020


  LL LL

0 0

morda frajerze 09:40, 30.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

gośćgość

4 1

Szkoła w Kamnicy WYGRAŁA!...
Co to za tytuł??????
Myslę że wreszcie zgodnie z prawem zacznie funkcjonować szkoła w Kamnicy, bo były niejasności co do jej funkcjonowania. Pani dyrektor tej szkoły też chyba zrozumiała .... i dlatego wystapiła do kuratora o zgodę i założyła szkołę niepubliczną na bazie dotychczasowej szkoły publicznej.
Dlaczego dyrektor przekształciła szkołę publiczną na niepubliczną szkołę skoro uważała że wszystko jest zgodne z przepisami prawa?
Wazne że teraz ta szkoła będzie funkcjonować zgodnie z prawem.
Dlaczego dyrektor wcześniej nie złozyła wszystkich stosownych dokumentów aby uzyskać pozytywną opinię z Kuratorium Oświaty w Gdańsku na mozliwość nauczania w klasach 1-8.
Po co było to zamieszanie w prasie, ściaganie TVN, Superstacja,TVP, pikiety przed ratuszem, manipulowanie społeczeństwem i sterowana próba referendum?????????
Komu i czemu to miało służyć??????? Kto za tym stał???????????
Nie ma tu wygranych ani przegranych. Teraz ta szkoła będzie funkcjonować zgodnie z prawem.
Myślę że postępowanie w prokuraturze wyjaśni sporne kwestie finansowe.
Pozdrawiam 09:53, 30.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GoscGosc

0 0

A ta jedna bez maski z nadwaga to co? Pokaz siły i możliwości czy brak zdrowego rozsądku? Schowaj się kobieto w tyle bo nie masz czego zaoferować poza nadmiarem głupoty i kilogramów które się przelewają. 19:11, 06.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA