Zamknij

12:32, 20.03.2020

Radni Prawa i Sprawiedliwości z powiatu bytowskiego zebrali między sobą pieniądze kupując sprzęt niezbędny do walki z koronawirusem. W piątek we wszystkich gminach powiatu rozdali m.in. maseczki, kombinezony i rękawiczki. Sprzęt trafił do jednostek ochrony zdrowia. 

- Kupiliśmy maseczki z atestem, chociaż trudno je było dostać. Ponadto jeszcze rękawiczki i kombinezony - mówi Wojciech Duda, szef klubu radnych PiS w Radzie Powiatu Bytowskiego.  

On rozdał sprzęt w gminach Trzebielino, Kołczygłowy, Borzytuchom i Czarna Dąbrówka. Docierał do miejscowych ośrodków zdrowia i przekazywał lekarzom. Oczywiście na zewnątrz, nie wchodząc do wnętrza. Wylicza, że każdy z 8 radnych (4 powiatowych i 4 z gminy Lipnica) dał 400 zł z prywatnych środków. Kupiono za to m.in. 16 paczek rękawiczek jednorazowych po 100 szt. w paczce, 600 maseczek i ok. 80 kombinezonów.   

- W tym miejscu apelujemy do radnych PO, aby również dołączyli do akcji pomagania w walce z koronawirusem - dodaje radny Duda.

Główny koordynator to radny powiatowy Sylwester Owśnicki z gminy Lipnica. 

- W gminie Lipnica przekazaliśmy ten sprzęt do podstacji pogotowia ratunkowego. Oni najlepiej będą wiedzieć w jaki sposób to zagospodarować - mówi Owśnicki. - Najtrudniej było załatwić maseczki, a reszta była jeszcze w miarę dostępna.

Zaznacza, że większość podarowanych akcesoriów ma atest, a więc to pełnowartościowy sprzęt do walki z koronawirusem. 

- Przekazałem pierwszą partię dla lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej. Kolejna może trafić do szpitala w Bytowie - dodaje radny powiatowy Krzysztof Sławski.

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres:
REKLAMA

komentarz (1)

ZuluZulu

0 0

Bycie Pisowcem to obciach ! Gdyby tak nie było to dlaczego tak boja się ujawniać a podobno mają poparcie ponad 40 %. Wstyd i społeczna pogarda dla myslacych jak np. SASIN , PAWŁOWICZ . TARCZYŃSKI , 17:14, 31.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz