Zamknij
19:09, 19.07.2019
W 1918 roku zakończyła się I wojna światowa, która była ówcześnie największą hekatombą w historii wojen. Na frontach we Francji, Rosji, Bałkanach życie straciło aż 1,77 mln żołnierzy niemieckich. Aby uczcić ich pamięć w wielu miejscowościach władze gmin i parafii wystawiały Krigerdenkmale, czyli pomniki poległych. W odsłonięciu tego typu postumentów uczestniczyli wszyscy mieszkańcy, kombatanci, a także przedstawiciele władz miejskich i powiatowych. Zazwyczaj na pomnikach umieszczano imię, nazwisko, stopień wojskowy i datę śmierci żołnierza z danej miejscowości. Według wyliczeń Warcisława Machury w monografii ?Dawne miejsca pamięci o żołnierzach na terenie powiatu słupskiego? na terenie gminy Kępice znajdowało się dziewięć pomników poświęconym poległym w I wojnie światowej. Ustawiono je w Barcinie, Biesowicach, Bronowie, Ciecholubiu, Kępicach, Korzybiu, Osowie, Płocku i Przytocku. Niektóre pomniki zachowały się do dzisiejszych czasów.
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres:
Zobacz więcej fotorelacji
Tragiczna ŚMIERĆ motocyklisty z Miastka. Uderzył w drzewo
zobacz fotorelację
Zapaśnicy ze złotem! Trzy medale i tytuł najlepszego zawodnika
zobacz fotorelację
TAJFUN WANDALI w Zielonym Ruczaju. Wy za to zapłacicie!
zobacz fotorelację
Nowy SOSW w Bytowie – WSPÓLNE DZIEŁO polityków PO-PiS
zobacz fotorelację
DRUTEX - czterdziestolatek z Bytowa. Pokaż zdjęcia - są NAGRODY!
zobacz fotorelację
Ogrodniczy RAJ w Garczu
zobacz fotorelację
Autobusy z KPO. Samorządowców wiozła Andżelika Kąkol
zobacz fotorelację
PlayStation za WINO I CZEKOLADKI?
zobacz fotorelację
Ferie zimowe w Miastku. Moc atrakcji dla dzieci
zobacz fotorelację
Ale REKORD! W Trzebielinie powinni dostać medal od Owsiaka
zobacz fotorelację

komentarze ()

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu miastko24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas lub użyj przycisku Zgłoś komentarz