Zamknij

22:49, 13.01.2020

W poniedziałek późnym popołudniem w tragicznym wypadku samochodowym pod Nacławiem w gminie Polanów zginął 44-letni ksiądz dr Wojciech Wójtowicz. Ksiądz Wojciech urodził się w Miastku, tutaj ukończył liceum ogólnokształcące. Był rektorem Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie. Miastko jest w żałobie.

- Przed godziną 16.00 doszło do tragicznego wypadku między miejscowościami Nacław i Polanów. 44-letni kierowca stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Niestety, mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Policjanci wykonywali czynności pod nadzorem prokuratury - informuje rzecznik koszalińskiej policji sierż. szt. Beata Gałka. - Bierzemy pod uwagę wątek, że kierujący uderzył w sarnę, a następnie w drzewo - dodaje.

Jak informują na swoich stronach internetowych władze Diecezji Koszalińskiej, ksiądz Wojciech święcenia prezbiteriatu przyjął 2 czerwca 2001 roku. Pracował w parafii pw. św. Kazimierza w Koszalinie. W 2010 roku ukończył Papieski Uniwersytet Laterański w Rzymie pracą doktorską. Był duszpasterzem akademickim w Koszalinie. W 2013 roku został rektorem Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie.

Więcej w Gazecie Miasteckiej 21.01.

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres:
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz