Zamknij

20:02, 10.03.2020

Prawie miesiąc po wypadku drogowym za Dretyniem, na drodze krajowej nr 21, zmarł 65-letni kierowca, mieszkaniec województwa wielkopolskiego. O życie walczył od 15 lutego. Przegrał tę walkę. Podobny los spotkał 22-letniego kierowcę seata, który 2 marca miał wypadek na drodze wojewódzkiej nr 228.

Do śmiertelnego w skutkach wypadku doszło na drodze Bożanka - Dretyń 15 lutego. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci.

- Mundurowi, którzy pracowali na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że kierujący toyotą 65-letni mieszkaniec województwa wielkopolskiego na zakręcie najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków drogowych, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Samochodem podróżował tylko kierowca. Mężczyzna nieprzytomny został przewieziony do szpitala. Niestety, w wyniku poniesionych obrażeń zmarł w ubiegłym tygodniu w szpitalu - informuje Michał Gawroński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Bytowie.

Tragiczny w skutkach okazał się też wypadek, do którego doszło 2 marca na drodze wojewódzkiej nr 228 w okolicach Jamna (gm. Parchowo). Mundurowi wstępnie ustalili, że kierujący seatem najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków drogowych i nie zachował bezpiecznej odległości od volkswagena, którego wyprzedzał. Auta zderzyły się bocznie, a 22-letni kierujący seatem stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Mieszkaniec powiatu kartuskiego został trafił do szpitala, gdzie po kilku dniach zmarł.

Do kolejnego wypadku doszło 4 marca na drodze wojewódzkiej nr 212 pomiędzy Unichowem a Gołębią Górą. Wstępne ustalenia mundurowych wskazują, że 22-letni kierowca volkswagena passata z niewyjaśnionych w chwili obecnej przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym w przeciwnym kierunku volkswagenem golfem. W wyniku zdarzenia ranne zostały trzy osoby, które zostały przewiezione do szpitala.

- Policjanci bardzo wnikliwie analizują okoliczności i ustalają dokładny przebieg zdarzeń. Śledczy zabezpieczyli ślady zdarzeń, technik wykonał szkice oraz dokumentacje fotograficzne. Również samochody zostały zabezpieczone i poddane szczegółowym oględzinom - informuje rzecznik policji. - Każdego dnia policjanci pełniąc służbę na drogach zapewniają bezpieczeństwo uczestnikom ruchu drogowego. Prowadząc liczne kontrole i akcje mundurowi dyscyplinują kierowców do przestrzegania przepisów ruchu drogowego, aby każdy bezpiecznie dotarł do celu. Najważniejszym jest, aby kierowcy wykazali się rozsądkiem i przestrzegali przepisów ruchu drogowego. Niestety wśród policyjnych statystyk nadal najczęstszymi przyczynami wypadków jest nadmierna prędkość, nieustępowanie pierwszeństwa przejazdu i nieprzepisowe wyprzedzanie. Policjanci apelują o ostrożność na drodze.

 

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres:
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz