Zamknij

13:22, 11.11.2019
Złożeniem kwiatów pod Pomnikiem Narodu Polskiego rozpoczęły się miasteckie obchody 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Poruszenie wywołał wiersz, który wyrecytował Józef Kobiec. Punktualnie o godz. 9:00 przedstawiciele władz, samorządowcy i mieszkańcy wzięli udział w niepodległościowych uroczystościach. Pieśni patriotyczne śpiewały Świerzowianki ze Świerzenka, a taniec niepodległościowy zaprezentowali harcerze z 26. Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej z Dretynia. Po złożeniu kwiatów pod pomnikiem Narodu Polskiego mieszkańcy przemaszerowali ulicami miasta do kościoła pw. NMP Wspomożenia Wiernych na mszę za Ojczyznę. Z okazji święta Józef Kobiec recytował wiersz swojego autorstwa.
REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres:
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz