Zamknij
REKLAMA
10:25, 07.08.2020

Miastecka biblioteka organizuje warsztaty tworzenia t-shirtów. Zdobyła na to pieniądze z programu “Partnerstwo dla książki 2020”. 

W zeszłym tygodniu w filii w Słosinku odbyły się pierwsze zajęcia tego cyklu. Młodzi czytelnicy stworzyli kolorowe koszulki z hasłami: „Lubię czytać”, „Czytam – wiem”, „Raz , dwa , trzy, czytaj i ty” czy „Czytaj bo warto”. 

- Ze względu na panującą epidemię koronawirusa zajęcia te odbywają się przy ograniczonej liczbie uczestników. Chętnych było zdecydowanie więcej niż miejsc, gdyż po zakończeniu warsztatów i utrwaleniu napisów przy pomocy żelazka, młodzi czytelnicy mogli zabrać swoje dzieła ze sobą do domu, aby być żywymi reklamami programu. Warsztaty poprzedził krótki kurs rysowania pastelami na tkaninie. Młodzi uczestnicy projektowali koszulki według własnych pomysłów - opowiada Ewa Szyca, dyrektor biblioteki.

Drugie zajęcia odbyły się w naszej głównej siedzibie w Miastku. I tym razem cieszyły się one dużym zainteresowaniem. 

- Dzieci i młodzież wykazali się pomysłowością w tworzeniu t-shirtów, a przy okazji zapoznani zostali z nowościami zakupionymi przez naszą placówkę - podkreśla Szyca.

Kolejne zajęcia planowane są w drugiej połowie sierpnia w filiach w Świerznie i Dretyniu. We wrześniu natomiast zawitają do biblioteki podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy, którzy oprócz udziału w warsztatach będą mieli okazję zapoznać się z funkcjonowaniem tej placówki.

Zadanie „Lokalni pisarze z czytelnikami za pan brat” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres:
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA