Zamknij
REKLAMA
21:41, 01.08.2022

Pałacyk Michla, Żytnia Wola, bronią się chłopcy od parasola - słowa tej słynnej pieśni usłyszyliśmy w poniedziałek 1 sierpnia w parku miejskim w Miastku, w trakcie obchodów rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Na mieszkańców czekało wiele atrakcji, w tym pokaz grupy rekonstrukcji historycznej. 

- W rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego zaprezentowaliśmy mundury i broń z epoki. To był debiut naszej grupy rekonstrukcji historycznej. Opowiadaliśmy o trudach powstańczych walk, pokazaliśmy jak wyglądał żołnierz Armii Krajowej, armii Berlinga i żołnierz niemiecki - mówi sekretarz Towarzystwa Historycznego Regionu Miasteckiego, Dominik Radecki. 

Dodatkowo w programie były warsztaty artystyczne dla całych rodzin i śpiewanie powstańczych pieśni.

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres:
REKLAMA

komentarz (2)

JajaJaja

3 1

Rekonstrukcja 63 dni niszczenia stolicy , upodlenia ludności , masowych zabójstw i gwałtów w postaci dobrze bawiącej się grupki kilku osób na skrawku trawnika. Sorry ale nie kupuję tego - wygląda to słabo, trochę jak w jakimś krzywym zwierciadle. I na koniec burmistrz stojący wśród młodzieży z karabinem jak jakiś don corleone... Panie Witoldzie wygląda to po prostu źle. 22:57, 01.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MieszkaniecMieszkaniec

1 1

Z całym szacunkiem ale jednak to wspomnienie tragiczne i pełne bólu. Nie wyobrażalne rzeczy działy się w tych dniach, najczarniejszych dniach naszej stolicy. Zdjęcie burmistrza z karabinem, na luzie z uśmiechem na twarzy w kontekście tytułu artykułu jakim zostało okraszone nie jest ok. Burmistrz przejął w lądzie w procesie demokratycznym. To trochę odbieranie czci ludziom którzy musieli wtedy ginąć. Z drugiej strony trzeba przyznać, że szerzenie postawy patriotycznej i budowa jedność w Miastku w oparciu wspólna Historię narodową ma sens. Ludzie mają dość walki politycznej, chcą zgody i jedność. 08:26, 02.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz