Zamknij
REKLAMA

Uważaj! Wiele osób daje się na to nabrać i traci oszczędności

14:33, 14.04.2021 | Źródło: Money.pl
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne Fot. depositphotos.com
REKLAMA

Uważaj na fałszywą aplikację Netflixa. Jest niemal identyczna z oryginałem, a przy instalacji wymusza dostępy do naszych urządzeń i przejmuje dane, a także pieniądze. 

Netflix to platforma streamingowa, na której klienci mają nielimitowany dostęp do nowości filmowych, seriali, dokumentów oraz animacji z lektorem, napisami i dubbingiem.

Abonenci mogą z serwisu korzystać nie tylko na ekranach telewizorów czy komputerów, ale także na tabletach czy telefonach. 

Teraz w sklepie Google pojawiła się aplikacja FlixOnline, która do złudzenia przypomina oryginalną aplikację Netflix. Podszywająca się aplikacja również pokazuje czerwoną literę "N" na czarnym tle.

Wiele osób daje się na nabrać na tę aplikację. Potencjalnych nowych użytkowników kusi aż 2-miesięczny darmowy okres próbny.

Przy instalacji fałszywa apka wymaga do użytkownika zgody na dostęp do urządzeń, a także nadania specjalnych uprawnień. To ułatwia dostęp przestępcom np. do korespondencji w komunikatorze WhatsApp.

Przez kampanię phishingową użytkownicy fałszywej aplikacji mogą również stracić dane osobowe, a także dostęp do kart płatniczych. 

(Źródło: Money.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%