Zamknij
REKLAMA

Zachodniopomorska KONKURENCJA dla Energylandii! Otwarcie już za półtora roku!

10.41, 14.09.2022 P.K.
Skomentuj fot. facebook.com/StarostwoPowiatowewGryficach
REKLAMA

W powiecie gryfickim pomiędzy Brojcami a Kiełpinem powstanie ogromny Park Rozrywki - Hossoland! Na 40 hektarach zaplanowano aż cztery tematyczne krainy - rybackie Miasto Syrenki, bursztynowe królestwo Baltambrya, charyzmatyczną Krainę Wikingów oraz tajemniczą Dolinę Kopalni. Otwarcie planowane jest już wiosną 2024 roku! To jednak nie wszystko!

W ubiegłym tygodniu po długim okresie analiz i przygotowań miała miejsce prezentacja założeń inwestycyjnych Parku Rozrywki Hossoland oraz podpisanie aktu erekcyjnego i wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę tego parku. Inwestycja o takiej skali wywrze znaczący wpływ na rynek usług turystycznych w północno-zachodniej Polsce.

- Tak rozpocznie się historia parku Hossoland, ale to dopiero początek! W następnym kroku oddany zostanie duży park wodny, a w dalszych latach dobudowane zostaną kolejne krainy tematyczne - informuje inwestor.

Na terenie samego parku zatrudnienie znajdzie ponad 300 osób, a kolejnych kilkaset osób w firmach współpracujących. Zgodnie z założeniami park ma przyciągać milion osób rocznie z 20% wzrostem rok do roku. W ramach inwestycji zbudowany zostanie parking na 6 tysięcy miejsc postojowych. Oprócz karuzeli, rollercoasterów i multimedialnych atrakcji na terenie Hossolandu powstanie 11 restauracji, 13 sklepów i 6 kawiarni. Czy nowy park rozrywki popularnością dorówna Energylandii?

Inwestorem przedsięwzięcia jest grupa Hosso. Firma jest właścicielem kilku galerii handlowych na Pomorzu, a także biurowców w Koszalinie.

(P.K.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%